בהצהרתו של ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו בשעה האחרונה, דיבר ראש הממשלה על הצורך בהטבות לעצמאים, מה שהביא אותו ואת משרד האוצר להקדים את גיל מקבלי המענקים לגיל 20 בלבד * ראש הממשלה הצהיר על מתן מענק חד פעמי לקראת חג הפסח, בסכום של 500 שקלים לכל ילד עד גיל שמונה עשרה, עד הילד הרביעי כולל. וכן מענק דומה לקשישים."ככול שנקבל את ההחלטות הקשות מוקדם יותר, כך נוכל להקדים רפואה למכה" פתח בנימין נתניהו את הצהרתו לתקשורת ולאזרחי ישראל בערב זה.

רה"מ ביקש לחדד ארבע נהלים חדשים שיסייעו להתמודדות בשעת משבר הקורונה, הן מבחינה כלכלית והן מבחינה רפואית.

סעיף ראשון:

הגבלות תנועה לבני ברק וממנה.
"אנחנו עלולים חלילה להידרדר שוב במצב. בניו יורק בכל 4 דקות מת אדם. טראמפ אמר שהתחזית היא שבין 100,000 ל-200,000 בני אדם ימותו, וזו התחזית המקלה. בהשוואה לישראל זו תחזית של 5,000 מתים, ואנחנו עושים הכל כדי לא להגיע לשם ולהציל חיים של אלפים."

נתניהו דיבר על סגר למקומות המרובים בחולי קורונה כמו העיר בני ברק ואיזורים אחרים. כאשר התמקדות הסגר היא ביציאה וכניסה מהאזורים הנ"ל ואכיפת כללי הזהירות הנדרשים ע"פ משרד הבריאות ברמה גבוהה במיוחד.

וכן הקפדה בכל חלקי הארץ, על חבישת מסיכה בכל יציאה למרכז הציבורי. (לרחוב) רה"מ ציין כי מי שאין מאמתחתו מסכה יוכל להשתמש בצעיף או בבגד אחר.

הסעיף השני: הוא מתן מענק לכל קשיש ע"ס 500 ש"ח וכן הקדמת מענק הסיוע לעצמאים לעצמאיים מגיל 20. (ולא מגיל 28 כמו שנקבע בתחילה)

הסעיף השלישי:

החל ממחר כל ישראלי שיחזור מחו"ל ייכנס לבידוד במלונית. "ישראל היא בית ואנו קוראים לכל אזרחי ישראל שחוץ לארץ לחזור הביתה" אמר רה"מ.

הסעיף הרביעי:

מענק מיוחד לחג הפסח לכל משפחה עם ילדים, כל משפחה תקבל 500 שקל על כל ילד עד הילד הרביעי בגיל 18. המענקים יכנסו ישירות לבנק בלי טפסים.

"אנחנו שומעים את זעקת העצמאים ומתאימים את תכנית הסיוע... בישראל המצב דווקא טוב יותר מרוב העולם.
הנפקנו אג"ח ל100 שנה, תכננו לגייס אשראי בסך 3 מיליארד שקל, אבל קיבלנו הצעות בהיקף של 25 מיליארד.

"ההנחיה החשובה ביותר לקראת החג, אתם נדרשים לקיים את ליל הסדר רק עם המשפחה הגרעינית שכבר נמצאת איתכם עכשיו בבית.
סדר קטן הוא סדר בטוח. נאמץ את חגיגת הפסח של אבותינו במצרים - פסח בבתים".