לא היה צורך במעקב צמוד כדי להיחשף להתקוטטות הילדותית משהו, שנפתחה בזירות הפרסום, על לב האמא החרדה לשלום... החיתול של הבייבי.

זה התחיל מפרסום דיי בוטא שהפיץ משרד הפרסום 'בריליאנט' שתקציב הפרסום של חיתולי בייביסיטר נמצא ברשותו. המותג, שהתחיל את דרכו כמוצר דיי חשוד הצליח על ידי השתדרגות נאותה לשנות מהתדמית ולהוכיח יעילות. על פי סקר במעבדת SGS בו נבחנו חיתולי שתי החברות- האגיס ובייביסיטר, במידה 4, ע"י הספגת תמיסת מי מלח. לדבריהם של יצרני המותג, הגיע המוצר לספיגה העולה על טיבו של חיתול האגיס, המוכר בשוק כמלך החיתולים.

בייביסיטר ששדרג את המוצר האחרון, ואף מיתג את אריזתו בצבעי ירוק תפוח זוהר, המזכירים מאד את גווני מותג האגיס, פרסם את המודעה הבאה, כשהצרכן נותר המום- הן מהאומץ לנקוב בשמו של מוצר 'מתחרה' באזכור שלילי, והן, מנחרצות המסר, מול התדמית המבלבלת שהמוצר עצמו הביא אל הצרכן.

IMG-20190224-WA0018 (Small).jpg


בתגובה, נכנסה למתקפה 'האחות החורגת', הלא זו חברת טיטולים פרימיום, שמיוצרת גם היא כמו האגיס תחת חברת הספיגה 'חוגלה' ואף משווקת כמו האגיס, דרך משרד הפרסום גל אורן.

אך כמו שיאה למותג שנחשב למלך (עד כה לפחות), היטיבו בגל אורן להבין כי אין להוריד הורה נכבד למגרש המלחמה של ילדון טרי בעולם, ובכך שלחו שמרטפית סגולה וצעירה בשם 'טיטולים פרימיום' (שרבים שואלים, מדוע נוקטת חברת אם אחת ביצירת שני מותגים, כאשר במוצהר האחד פחות באיכותו מהשני. התשובות כמובן חלוקות, אך אחת הידועות בכל מקרה כזה, היא שכוח התחרות בין המוצרים, מגדיל את השוק של כל אחד מהמוצרים ע"י לוחמה פסיכולוגית המתבטאת בעיקר בשכנוע הצרכן את עצמו כי המותג בו בחר הוא הנכון ביותר ואליו הוא נאמן).

כך, לאחר ימים מספר, נראו מודעות הפרסום הבאות:

IMG-20190224-WA0019 (Small).jpg


האם לדעתכם, המלחמה על שיווק המוצר שלא פעם אחראי על שלוות ההורים, אכן משרתת את המטרה או להפך?

נסו לשם דוגמא להיכנס למלחמת תחליפי החלב, וחישבו האם הימצאותו של שמן דקל או חסרונו הוא זה שעומד מול עינכם ברגע שהורדתם לעגלת הקניות את התחליף המועדף עליכם, או דווקא האמון שאתם רוכשים למוצר לאחר ניסיון אישי?!

ואולי בכלל מחירו של המוצר מכריע את המוצר הבא של הבייבי שלכם?...

לסיום, אם באמת מעניין אתכם טיבו של חיתול, אנו נייעץ לכם, כהמלצה טובה, לשאול את מטפלת התינוקות האמינה עליכם במיוחד במעון הילדים או במשפחתון, ואולי גם שם, התשובות תהינה חלוקות...