שאלה:
מתי בחורף קר לנו יותר. כשאנחנו הולכים, יושבים או שוכבים?
טוב, אין באמת שאלה.
הכי פחות קר לנו כשאנו במצב עמידה, יותר קר בישיבה, ובשכיבה הכי קר. הגוף מייצר פחות חום.

ומה האבסורד?
שבד"כ אנו מחממים את בתינו (או יחידותינו) במזגן. נוח, זול יחסית, מחמם בשניות.
העשירים מבינינו מחממים עם רדיאטור, והמליונרים עם חימום תת רצפתי נחשק.

המאמר בא להציף שתי נקודות.
אחת - החום תמיד עולה למעלה. במיוחד בחימום ע"י מזגן, שהוא רק מחמם את האוויר, המצב מחמיר. כי האוויר החם עולה בשניות למעלה, וזהו.
ומה זה אומר במילים פשוטות? שיש 'ברוך' קטן. כלומר, כשאנו המבוגרים חשים נחנקים מהמזגן, יש לזכור שבגובה של הילדים, המצב שונה. הם נמוכים מאיתנו. במיוחד כשהם במיטותיהם. שם יכול להיות פשוט קר! אפילו קר מאוד.
אז אנא ממכם, הורים יקרים. לפני שאתם מכבים את המזגן או מנמיכים אותו, שכבו לרגע קל בגובה שלהם. נמוך. תראו מה הטמפרטורה שם.

נקודה שניה.
לפני מספר שנים דיברתי עם אברכצ'יק נחמדצ'יק שמתקין לפרנסתו תנורי אינפרא אדום בתקרה. זהותו לא חשובה (הרי כולנו שונאים פרסומות סמויות), אבל דעתו כן:
הוא מסביר שהמוצר שלו קולע בדיוק כאן. משדר גלים של חום, שאיכשהו לא מחממים את האוויר בדרך, אלא רק את החפצים הפיזיים שהם פוגשים: קירות, רצפות, ריהוט. ויתרה מכך: חפצים אלו, הופכים בעצמם למפזרי חום. מיני רדיאטורים קטנים...

לטענתו חימום באמצעות אינפרא אדום הוא הכי זול לשימוש, והכי יעיל, ולא חונק וכד'. כך שייתכן שווה לכם לבדוק את הנושא הזה.
התנורים האלו מכוערים, ולכן מותקנים בד"כ רק בחדרי שינה ולא בסלון. מכיוון שמדובר משום מה במוצר די 'טיפש', יש 2 דרכים איך להגיע לחימום מאוזן.
1- ע"י שעון שבת עם זיז בפנים זיז בחוץ, אורך זמן לקלוט בכל חדר וחדר בדיוק איך לתזמן אותו.
2- ע"י תרמוסטט המותקן על הקיר (שהוא בעצם אלמנט לרכישה נפרדת מהתנור).

ובנוגע לחימום תת רצפתי?
פה יש בגדול שני סוגים.
IMG-20181114-WA0030.jpg

הסוג הטוב יותר - צנרת דקיקה תחת כל הריצוף בבית. בתוכה זורמים במעגל סגור מים מחוממים המלהיטים את הריצוף (ואתכם) בחום משובח של עשירים. איך המים מתחממים? בדרך המסורתית - חימום גז. ניתן לחבר את המערכת ליונקרס שמשמש אתכם לחימום מים מיידי. אפשרות נוספת וזולה בהרבה הרבה יותר בצריכת החשמל? משאבת חום. החיסרון? העלות הראשונית של משאבת החום גדולה.

לדוגמא: עלות חימום באמצעות משאבת חום, יכולה להיות 500 ש"ח לחודש, כאשר אותם מעגלי-חימום, לו יתחממו באמצעות יונקרס - העלות תהיה 1500 ש"ח! זוועה!!! לא כיף להיות עני...

יצויין כי אפשר להשיג תנורי יונקרס היודעים טוב יותר לנצל את הגז שלכם, ואם יש לכם תנור כזה, העלות תהיה איפשהו בין 500 ש"ח ל - 1500 ש"ח.
2.jpg

הסוג השני - צנורות חשמליים הפרושים היטב בכל הבית, במרווח של 10 ס"מ לערך בין אחד לרעהו, מהודקים ומעוגנים לרשת פלסטיק ייעודית. היתרון? יותר קל להתקנה, יותר אמין. החיסרון? קרינה חשמלית, מחיר.

אז איך אתם מחממים את הבית? ספרו בתגובות.

‏‏לכידה.PNG

ng054ng#gmail.com