אני באה ממשפחה של אמנים, כל אחד בתחום אחר: ציירות, מאפרות, גרפיקאיות, מעצבות, במאיות ותחומים אחרים. אני מתמקדת בצילום ועיצוב.

אני אוהבת לשלב את האומנות עם הצילום ולנסות דברים מקוריים ומעניינים. הפעם החלטתי ללכת על תחום האוכל שהוא תחום עם הרבה צבע, מרקם ויצירתיות.

כשהחלטתי על נושא האוכל, הייתי צריכה לחשוב הרבה על איזה אוכל לבצע את הפרויקט שלי. רציתי לבטא רעיון שאת הדברים הבסיסיים אפשר להפוך לאומנות, ואפילו פרוסת לחם בסיסית יכולה להיות יצירת אמנות אמיתית שתכלול ארוחה שלמה.

בשביל לבטא את האומנות שבאוכל השתמשתי במברשת צבע לתת מריחה ממשהו נוזלי שהקפדתי שיהיה עליו להראות שזה כמו ציור אומנותי.

משפט הפתיח שלי היה -

!Edible Art, A picture worth a thousand bites
Edible art will make your bread rise to a different level


הרגשתי שזה ממש מסביר את הרעיון שלי
שממש יש חשק לקחת ביס מהתמונה :)

אחרי ההחלטה הגדולה, הייתי צריכה לבחור מנות שמשלבות גם הרבה צבע והן גם טעימות ומגרות. זה היה מאתגר לחשוב איך להעמיד כל מנה בצורה מגרה, מגוונת, מעניינת ונקייה.

הכנתי סט של חמש תמונות צבעוניות שייתנו המון צבע למטבח, וכל סיפור המטבח מונח בחמשת התמונות האלה. שמרתי את אותו קו נקי בכל התמונות כך שיבלוט כל פעם מה השינוי.IMG_7122.jpg 1-2.jpg

IMG_7211.jpg 1-2.jpg

IMG_7266.jpg 1-2.jpg

IMG_7094.jpg 1-2.jpg

IMG_7153.jpg 1-2.jpg


WhatsApp Image 2019-07-28 at 14.46.12 (1).jpegטוב, אז החלק הכי מעניין בכל הסיפור הזה, הם כנראה הקשיים שעמדו בדרכי בעיצוב וצילום הסט הזה...

אז הקשיים היו שהפירות לא ישחירו- כי סשן הצילומים הזה לקח כמה שעות טובות.
שהיוגורט לא ינזול- זה הצריך טמפרטורת חדר נמוכה- כמעט מקרר. וכלים עדינים למריחה.
שהלחם לא יקרע, מרוב מריחות, והנחות וניסויים...
שהביצה לא תתפוצץ ושהגלידה לא תימס... בקיצור, שהכל ייראה מושלם ומקצועי.

ואכן, נדרשה המון יצירתיות ומידע קודם- גם בחלק הזה.

לאורך כל המשימה חשבתי על המטבח שלי, שאני כל כך מחכה לתלות בו את העבודה הזאת... האמת היא שכבר קיבלתי הרבה בקשות מאנשים שרוצים לקנות את התמונות האלה בשביל לתלות במטבח שלהם, אני מבינה אותם, זה בהחלט מגרה :)

את העבודה הזו ביצעתי לפרוייקט הגמר בקורס צילום, שסיימתי בהצלחה בבית פרוג.

המלצה שלי לסיום: אם אתם מאותגרים יותר מדיי, וחוששים שהאמנות שבחרתם לכם אולי בלתי אפשרית... פשוט הציבו לעצמכם מטרה מיוחדת, (כמו החלום שלי- לפאר את המטבח האישי שלי, בתמונות שיצרתי) צפו עליה לאורך כל הדרך, וכל הקשיים מסביב, יתגמדו לכם למול האושר שאתם עתידים לחוות בסיום העבודה!