ראיתי אותם בסדר אמירת הבקשות בבית הכנסת 'מוסאיוף' בשכונת הבוכרים העתיקה בירושלים. צ'אלמרים וחסידים, יושבים לצד ספרדים אדוקים. השעה היתה 3 ורבע שעון קיץ ליל שבת פרשת וירא. הם ישבו סביב, מזמרים בדביקות את שירת הבקשות, בשתי קבוצות עוקבות, לקצב הד קולו העצמתי של החזן האגדי רבי משה חבושה.

בשעה 5 לפנות בוקר, עייפים אך מרוצים פנינו לתפילת שחרית בכותל המערבי. הדרך האורכת כמחצית השעה, התקצרה מפאת הקור הלילי שהביא אותנו להליכה מהירה בעקבותיה של משלחת החזן וחבר העוטפים אותו. לו רק ידענו דקותיים קודם כי גם הם יוצאים לכיוון, היינו יוצאים יחד מסתמא. החלטנו להסתפק במרדף לילי כדיי ללמוד את הדרך אל המקום ששכינה לא זזה ממנו.

חצינו את השכונה כשהגברים ביננו מתעטפים בטליתות עד מעל האזניים. הקור הירושלמי לא מניח גם לחובבי שירת הבקשות, הרפתקנים ככול שיהיו. נס שלא הערנו את נערי המשפחה שביקשו שנניח להם לישון עוד 5 דקות...

עצירה של שנייה וחצי תחת שער שכם לא נתנה לנו להתלבט הרבה האם להמשיך או לעקוף את השכונה הערבית. תל אביביים שהגיעו לירושלים, ולא מכירים מספיק את הקודים של המקום. צינת הלילה דחקה בנו להמשיך ולבהות בהלם בדוכנים המעטים שהתחילו לפתוח את שעריהם. פה ושם יהודים בלבוש חסידי ממהרים לשפוך שיח לפי קונם ואולי היה זה הטשולנט שגנבו בהחבא מהפלטה מכביד את שנתם.

"מותר ליהודים ללכת כאן"? אנחנו שואלים יהודי בלבוש חסידי.

"אני הולך פה!" אמר חצי בצעקה, בחיוך.

יהודי בחולצה לבנה ומכנס בהיר נראה לפתע ניגש לאחד הדוכנים היותר פנימיים. יוצא לאחר דקה עם כוס קפה רותח. יהודי קונה קפה מגוי בעיצומה של השבת? עלתה בנו התהייה. אך לאחר שהתקרבנו זיהינו דוכן יהודי חינמי, הניצב לטובת היהודים העוברים במקום.

'שבת שלום צדיקים' הם קראו לעברנו. 'קפה חם, תה..תתכבדו!'

הנהנו בתודה ונופפנו לשלום, ממשיכים בדרכנו אל שריד המקדש.

הרב חבושה והחבורה נעלמו לנו אי שם בין הסמטאות. פגשנו בהם שוב ברחבת הכותל. אח, איזו חמימות של תפילה חורפית.


...

ביום שישי האחרון, לקול בכיות קורע לבבות, הובלה לקבורה הילדה הקטנה אסתר דינה קמינר. הילדה שבסך הכל שיחקה עם חברותיה לצד אחותה הגדולה, ונסעה על קורקינט מתחת לביתה נהרגה ע"י רכב מסחרי שלא הצליח לבלום בזמן.

20 דקות לפני הצפירה נערכה הלוויה. חברותיה לשכונה ישבו המומות במרפסות. היגון לא נעלם מעיניו של כל מי שנודע לאסון.IMG-20181026-WA0065-768x1024.jpg

הלווית הילדה. קרדיט תמונות : אתר DJN


והיה גם מישהו שביקש לעשות מעשה בעקבותיו ולזעזע את הציבור על חשיבותה של בטיחות בדרכים.

הפרסומאי והיועץ העיסקי מיכה שולם, יצא בקריאה נרגשת לכל המעצבים/פרסומאים/כותבים המוכשרים, להצטרף למיזם התנדבותי בתכלית, שכל מטרתו היא לעורר את המודעות ולמנוע את האסון הבא.

להצטרפות למיזם שלחו הודעת בקשה להצטרפות לקבוצת הוואצאפ במספר: 052-222-0450.
בהמשך, יפתח אשכול בנושא לפי ביקוש הגולשים.


...

יממה וחצי לפני פתיחת הקלפיות, (שהתקופה הזו תעבור כבר!) רכבים נוסעים ברחבי בני ברק עם ג'ינגלים כאלו ואחרים, מספרים על טיבו של המועמד הבא.

וכל האמצעים כשרים כדי להעביר את המסר- מתעמולת בחירות מבוקרת ומאושרת על ידי רשות השידור, ועד הרצאות חיזוק בחסות מועצת עיר כזו או אחרת.

ולנו, כהורים רק נישאר להרהר, האם גם בחינוך כל האמצעים כשרים? מסרים ישירים, עקיפים, או שאולי זה האווירה שזורמת בריאות ילדנו, מקורות הבית בהם הם גדלים, והיא זו שתכריע בבוא העת, כשיעמדו הם, מול הקלפי, מול אפשרות הבחירה בין טוב לרע, בין כשר לשאינו- לבחור במה ששאפנו להנחיל להם כל –כך.

מה שבטוח, שיממה לפני הרגע המכריע, כל הורה היה נוקט, בכל דרך, כדי להוביל את ילדו לבחירה הטובה. מה שיותר בטוח, כי מה שיכריע את הבחירה, הוא החינוך שעובר בעורקים, שעובר מדור מדור, בלי מילים: בארוחה, לפני השינה, על כוס קפה חם בלילה קריר.

...
פינת המוסיקה:

בפינה זו מוקדש לכל הגולשים הקליפ הבא, המבוצע ע"י האמן אבריימי וינבגר ותלמידי ישיבת רש"י, הישיבה נמצאת ברחוב רש"י בירושלים, בו ארעה התאונה הנוראה בה נלקחה אתי הקטנה.

(לא) בצירוף מקרים מצמרר, נושא השיר, איך לא- ברכת כהנים- אתה שלום.

בתפילה שתכבה אש המחלוקת, וניבחר כולנו, לחיים טובים ולשלום.

https://www.prog.co.il/attachments/אברומי-וינברג-ותלמידי-ישיבת-רשי-ברכת-כהנים-mp4.390159/