יעקב דינר מייסד ומנהל "פרסומדיה שיווק digital" האיש שהצליח במקום שרבים וטובים נכשלו.
את יעקב קשה להושיב לראיון (זו העת למסור התנצלות בשמו לכל מי שפנה אליו. האדם הזה פשוט שונא ראיונות. למרות שמסתבר שהוא ממש טוב בהם) דינר הוא יזם צעיר, את העסקים הוא עושה במדיה ובנדל"ן ואת השליחות הוא עושה באימפריית הקירוב אותה הוא מנהל במוסדות "כנסת ישראל".

"החיים בנויים מפיקסלים, אך צריך לדעת לקבץ אותם לתמונה אחת" פותח יעקב את הראיון.
IMG-20191111-WA0017.jpg

בתמונה: יעקב דינר
כך הגעתי עד לכאן: "האמת שכאשר נכנסתי לתחום המדיה הדיגיטלית, לא ידעתי לאן זה הולך ועד כמה זה קשה, תחום שיש עליו טאבו במגזר שלנו.

למעשה היה צריך להרגיל ציבור שלם למוצר חדש, אך עם הרבה סייעתא דשמיא היום אנו הפלטפורמה של המוצר הזה וגופים גדולים שרוצים להפעיל מסכים עוברים דרכנו".

את הכל היינו צריכים להמציא - מהמקומות בהם ממוקמים המסכים עד ממשקים ותוכנות לניהול מערכת וב"ה היום אנו נמצאים בקדמת הטכנולוגיה הן מצד הממשקים והן מצד התכנות שפתחנו שהם המתקדמות ביותר. תחום הפרסום הינו תחום דינמי ומפתיע, גם מוצר מנצח צריך שיווק נכון וממוקד".

זה עסק מוצלח: "עסק שכל אחד מכיר ומקדם את תפקידו והאחריות המוטלת עליו, בפן המנטלי - עסק שיש בו אווירה טובה שהעובדים נכנסים בבוקר עם תשוקה ויוצאים עם געגוע ליום המחר.

כדי לגדול: "אי אפשר להכליל את כל העסקים יחד, כי מה שמתאים לראשון לא בהכרח מתאים לשני, אך הרבה פעמים ייעצתי לשקול להכניס שותף פעיל לעסק, שניים שמרימים שולחן כבד - זוהי פעולה קלה יותר".

הולך להיעלם: "תחומים לא נעלמים, הם רק הופכים למתקדמים יותר. ישנם תחומים שניתן להצביע על כך שיתקדמו, כמו למשל תחום הפרסום הדיגיטלי שיגדל בהרבה, משום שהרכישות והצרכים יעברו ברובם לקניות ברשת, ומקווה שאותנו תמצאו במסכים הווירטואלים שבחנויות הווירטואליות..."


רגעים קשים מנשוא: "בימי שישי כשאני יוצא לביקור במחלקות אונקולוגיות בבתי החולים. אין לתאר את הצמרמורות שעוברות בגופי, כאב נפשי שחוזר על עצמו מפעם לפעם ומחדר לחדר".

התמרון בין הבית לעבודה: "שאלה קשה מידי, מתוקף תפקידי כמנהל ארגון הקירוב, זה מצריך לעיתים נסיעות ברחבי הארץ, יחד עם זאת לנהל משרד, עובדים וכו'.

ובשנתיים האחרונות התמחיתי בתחום הגישור ואני עוסק בו בכדי לעזור למי שנקלע לסכסוך בין עסקים, עובדים, זוגות וכדו' יאמר לשבחה של זוגתי שתחי' שנותנת לי את מלוא הספייס לעבוד לטובת הבית ולאחרים"

האשה שלצידי: "אין משבחים אדם בפניו, היא תמיד כאן לצידי בכל רגע נתון, היא הכוח והאנרגיה שלי".

עסקה שהפתיעה לטובה: "בשעת הלימוד היצה"ר עובד חזק וזו השעה שבה אני מקבל הכי הרבה טלפונים במשך היום, ותמיד מבצבצת ההרגשה שאולי החמצתי משהו. לאט - לאט הלקוחות כבר מכירים שאינני זמין בשעות אלו.

אחת ההפתעות שקיבלתי היתה כאשר ניסינו ליצור פגישה עם חברה גדולה מאוד והמתנו כשלושה חודשים לפגישה, וכשהגיע יום הפגישה ביקשתי מהמזכירה שתדחה בשעה את הפגישה כי הלימוד שלי התחיל באיחור באותו יום. היא גערה בי נורא על החוצפה, אך כשאותו מנכ"ל חילוני שמע על כך הוא אמר לי בפגישה שהוא מעריך את הדביקות שלנו במטרה ובסייעתא דשמיא העסקה צלחה"

השגחת אלוקים: "גם עסקה של שקלים בודדים הנה השגחת אלוקים מבחינתי.
ההתקדמות תלויה בהשתדלות, אך ההצלחה היא השגחה".

החלטה קשה: "כמה שנים לאחר שהקמתי את פרסומדיה ניגש אלי ידידי מספסל הלימודים - הרב יעקב קניג שליט"א וביקש ממני לקחת על עצמי את תפקיד מנכ"ל ארגון 'כנסת ישראל' שהוא יסד,

בהתחלה דיי היססתי, גם ככה עול הבית לצד ניהול שוטף של פרסומדיה ממלא לי את כל היום, אך הוחלט לעלות להתייעץ עם המשגיח הגה"צ רבי חיים ואלקין שליט"א נשיא המוסדות, שעודד אותי לקחת עלי התפקיד ואמר לי 'אתה תראה שהביזנס רק יגדל' ואני רואה בחוש ס"ד עצומה".הקשר היחודי שלי לה': "מי שמכיר את הורי שיחיו, יודע שזה לגדול בבית ה': 'כל דיכפין ייתי וייכול כל דיכפין ייתי וכו'' ולא רק בליל הסדר. אנשים רבים נכנסים ויוצאים מביתם מידי יום - אם זה לשאלות הלכתיות, התייעצויות או סתם עזרה, וכך חונכנו - הבית שייך לקב"ה ואנו רק השליחים בו."כרטיס ביקור

הבוקר שלי: "מתחיל בלימוד בכולל פוניבז' - לא מוותר עליו בשום מחיר. הלימוד הוא המפתח שלי להצלחה".
משפט מהדהד: "טוב להודות לה' ולזמר לשמך עליון להגיד בבוקר חסדך ואמונתך בלילות" זה שיר המוסדות שלנו.
מרגש אותי: "גישור מוצלח שהצדדים יוצאים מאושרים.
תחביב: הילדים שלי הם רגעי השמחה שלי. אם זה ללמוד איתם, לשחק, לצחוק ולרקוד - לא כל יום אני מספיק לחזור כשעיניהם פקוחות אך תמיד אצפה לראותם".

תמונה אחת שווה:
IMG-20191111-WA0015 (Small).jpg

בהתייעצות עם הרב וואלקין