אז בא נגיד שמתחילים לטפטף אותנו חזרה לשגרת קורונה.
ככה לאט, אבל לא בטוח שבטוח.
אז ניסיתי לחשוב על עשרת כללים בסיסיים (אולי קצת יותר) במיוחד כאלה שקיבלנו מליברטריאנים עם שכר ממוצע, שאף פעם לא מוכנים לשלם את המחיר שביקשת כשהגשת להם הצעת מחיר.


אז בואו ננסה להתחיל אני סומך עליכם שתמשיכו כדעתכם הרחבה והמלומדת.

1. לעולם אל תסמוך על המדינה שתעזור לך בשעת צרה, היא לא. היא תמצא כבר למי לעזור. לאלו שמרויחים פחות ממך ולאלו שמרויחים יותר ממך. לך תמיד ימצא איזשהו סעיף שאצלך הכל בסדר.

2. לאור האמור לעיל עם יציאתך
לעצמאות, הפקד בקופת החסכון את הסכום שהנך מעוניין להרויח לשלושה חודשים. לך תדע מתי תהיה השבתה כללית. המדינה כאמור פחות בעניין להפקיד לך מזומן לחשבון.

3. בנוסף הפקד גם את שכר העובדים לשלושה חודשים במידה והעסק דורש העסקת עובדים. אין סיבה שתישאר עם פה פתוח כשיתקוף אותך משבר לאומי. ליברטריאנים טוענים שאפשר לגבות את זה מהלקוח, בכל אופן המדינה היא לא בור עם כסף בלתי נגמר.

4. איזה כיף הגיע הלקוח הראשון וחתם איתך על עסקה של שירות תמורת 23,400 שקל חדש, אל תשכח 3,400 הראשונים לא שלך בכלל, הם של המע"מ. ה-2,000 השניים הם של ביטוח לאומי. ה-2,000 השלישיים הם של מס הכנסה. ה-500 הרביעיים הם של הבנק (מה לא נתת 120 יום אשראי? זה מינימום) מה נשאר? תעשו חשבון רגע, מה עם צורכי משרד? מה עם הוצאות שוטפות? תזכור אותם? אתה הרי עצמאי חכם ולא טיפשון שמנסה לשרוד ולאלתר תוך כדי.

5. ביטוח לאומי מהסעיף הקודם הוא לא ביטוח, הוא סתם עוד מס. איך אני יודע? לעולם לא נכנס ממנו כסף, רק יוצא. לא מאמינים לי? תשאלו כל עצמאי. המדינה היא מה שאתה משקיע בה, לא מה שהיא נותנת לך.

6. בדיוק ביום שהחלטת להיות עצמאי, פשוט תפקיד עוד איזה 14 ימי מחלה לקופת חיסכון כלשהי, תתייג אותה בשם "קופת ימי מחלה" לך תדע אולי יום אחד תהיה חולה. לפחות מישהו ישלם לך משכורת... אם חלית וניצלת את הכסף תזכור למלא את הקופה. המדינה לא תיהיה שם למלא לך אותה שוב.

7. באותו מעמד תפתח עוד קופה, "ימי חופשה" גם לשם תפקיד עוד איזה 14 יום לשנה. אתה עצמאי, תדאג לעצמך. אל תדאג הלקוח ישלם. מדינה? כבר דיברנו על זה.

8. קרן השתלמות אתה זוכר? לא חובה בחוק כמו הפנסיה שאזכיר לך בסעיף הבא. אבל כמו שלשכיר יש, שיהיה גם לך. מה אתה דלפון עם שכר מינימום? אתה עצמאי! מליונר, יש לך כסף תשקיע אותו במה שחשוב! לא כל שכיר מקבל את זה, אבל אתה עצמאייייייייי. מבטיח לך שתצטרך את זה.

9. פנסיה. אתם זוכרים את העשרים ומשהו אלף שקיבלתם? נשאר ממנו משהו? לא חשוב, תזכרו יש חובת פנסיה בחוק. עוד כמה מהכסף הזה שהרווחתם לא מעניין את אף אחד מה תכננתם לעשות איתו, קודם כל פנסיה. המדינה דואגת שיהיה לך פנסיה. תגיד לה תודה.

10. אמנם כבר לא נשאר מי יודע כמה כסף מהלקוח הראשון, אבל תמיד יש את השני והשלישי. כי אם בחרתם לסגור את תיק העצמאי, לפחות שיהיה לכם דמי אבטלה. מה אף אחד במדינה לא מביא לכם? בטוח שהפקדתם לאיזה קופת חיסכון כבר בהתחלה. מה??? לא עשיתם את זה? לא יכול להיות! אתם עצמאיים! תוציאו מהבלטות תפסיקו להחביא! יאאאא שקרנים.

ואם אחרי כל זה, בכל זאת החלטתם להיות עצמאים. אשריכם. אני אוהב אותכם.