היסטוריה ושימושיות בגריד חלק ב'

המשך למאמר קודם על היסטוריה ושימושיות בגריד חלק א'

1597649984716.png

ווים קראול השתמש במערכות גריד כדי לפתח גופנים ניסיוניים.

מרד נגד הרשת
המהפכה בתוכנות המחשוב והעיצוב החלה בשנות השבעים, תפסה אחיזה בשנות ה -80 וה -90 וממשיכה עד היום. בנוסף לשינוי מהיר של הכלים והטכניקות הוא יצר הזדמנויות חדשות להתנסות בקרב מעצבים.

בעידן בתי הדפוס האנלוגיים והתבניות הזזות "movable type", הגרידים נהיו כלים קריטיים לאפשר למעמדים ודפסים לארגן טקסט ואלמנטים גרפיים אחרים בצורה עקבית וניתנת לשחזור. אפשר היה לשבור את הגריד ולתפעל את התבנית כפי שעשה וולפגנג וויינגרט בזמן שהיה שוליה בבית דפוס. עם זאת, השגת אפקטים אלה פירושה ערעור על האופן בו בתי הדפוס המקובלים תוכננו לעבוד.

1597650043720.png

הניסויים הטיפוגרפיים של וויינגרט עבדו שניהם עם עיצוב חתרני מבוסס גריד.

עם החלת הפרסום במחשבים שולחניים, הוסרו לפתע האילוצים הטכניים והפורמליים הללו שהשתקפו בשימוש בגריד בעיצוב גרפי.

באמצעות שימוש בתוכנות המוקדמות לעיצוב גרפי כמו Pagemaker ופוטושופ בסוף שנות ה -80 ותחילת שנות ה -90, ניתן היה לשנות גרידים בלחיצת עכבר. ניתן היה לשנות את הגודל של גוש הטקסט ולהפוך אותו לפלואידי על המסך. תמונות יכלו פתאום להיות מסובבות, מעוותות ובשכבות. ניתן היה ללעוג לפרסומים שלמים במהירות ובזול על גבי המסך מבלי שיהיה צורך לבצע ניסוי יקר בתהליך הדפסה . זה פתח עידן חדש של ניסויים בעיצוב גרפי - אחד האילוסטרציות ההיסטוריות המובהקות ביותר לאופן בו כלים ואילוצים טכניים חדשים יכולים להניע את היצירתיות של יצירה חדישה.

אחת הדמויות הידועות ביותר שיצאו מהניסוי של שנות השמונים והתשעים היה דייויד קרסון, גולש מקצועי שפיתח עניין בעיצוב גרפי, ולמד בתחילה את מקצועו באמצעות קורס גרפיקה של שבועיים באוניברסיטת אריזונה, קורס קצר נוסף באורגון, וסדנה של 3 שבועות בשוויץ. קרסון היא אחת הדוגמאות הטובות ביותר כיצד להפוך למעצב מבלי ללכת לבית הספר לעיצוב.

1597650071448.png

קרסון עבד על מספר מגזיני סקייטבורד וסנובורד בתחילת הקריירה שלו (וכך גם אהרון דראפלין), אבל הוא באמת התחיל להתבלט כשנשכר לעצב את ריי גאן. עיצובים אלה ראויים לציון במספר השבירות של המוסכמות באמנות העיצוב הגרפי, כולל שימוש בגרידים סטנדרטיים. חשוב לשים לב שהסיבה שהעיצובים של קרסון עדיין יעילים מבחינה חזותית היא שהם עדיין דבקים בעקרונות חשובים של ארגון חזותי, כמו ניגודיות, איזון וסמיכות.

כמו כן, עדיין נותרו מספיק אלמנטים בגריד ללא שינוי כדי לשמור על מטרתו הבסיסית של העיצוב - לשדר משמעות. לדוגמא, במאמרים המצוירים למטה, למרות שעמודות הטקסט הן בעלות רוחבים שונים ואינן מופרדות על ידי רווח בין העמודות, כל גוש טקסט עדיין דבק בגריד הבסיס וגבולות ברורים משמאל-ימין, כלומר הטקסט בסופו של דבר נשאר קריא.

1597650090057.png

1597650097829.png
About author
תמנתי ווב דיזיין
סטודיו תמנתי עיצוב גרפי הוקם בשנת 2006 ומונה כיום צוות מקצועי ומיומן של מעצבות ומתכנתים. הסטודיו מנוהל על ידי תמנה שילוביצקי ומפיק פרויקטים יצירתיים ומעודכנים בקשת רחבה של תחומים. הפרוייקטים המתבצעים בסטודיו זוכים לרמת ביצוע מוקפדת לאחר הכנת בריף ואפיון מקצועי וחקר שוק, וזאת על מנת להוביל קידום עסקי אמיתי בסגנון יחודי ופורץ דרך.

הסטודיו נותן מענה לתחומים רבים ובעיקר בעיצוב UX/UI - אפיון ועיצוב חווית משתמש, ובניית אתרים במערכת וורדפרס. כמו כן הסטודיו מלמד את תחום העיצוב ובניית אתרים כולל לימוד מעמיק בוורדפרס ואלמנטור ולמי שמעוניין גם ב HTML ו CSS.

בסטודיו אנחנו שמים דגש רב על איכות העבודה והתאמתה לצרכי הלקוח. כמו כן לבנית האתרים, מתלווה הדרכת הלקוח בתפעול אתרו על ידי סרטוני וידאו.

תוכלו להתרשם מתיק העבודות של הסטודיו, ולהכיר רמה חדשה של מעוף, ביצוע ותיפעול.
https://timnatio.co.il
https://timnati.info
אשמח לשוחח איתכם, להכיר את העסק שלכם ולתת הצעת מחיר מקדמת ומותאמת בדיוק לעסק שלכם.
להצעת מחיר: 052.767.3419

תגובות

אין עדיין תגובות על התוכן

המספרים של פרוג:

337,452

משתמשים נכנסו לפרוג בחודש האחרון

412

משתמשים מבקרים ברגע זה באתר

4,986

הודעות נכתבו בממוצע ליום בחודש האחרון

לוח נדל"ן | למכירה והשכרה

לוח מודעות | קניה מכירה

לוח דרושים

Article information

נכתב ע"י
תמנתי ווב דיזיין
צפיות
357
Last update

More in אפיון וחויית משתמש

למעלה