היי, אני אתה מהעתיד! לתשומת לבך, העולם מתחיל להשתנות מהר!

טרנד עולמי מגיע לאותת לנו המעצבים, העתיד כבר כאן! מליוני אנשים ברשתות החברתיות פוגשים תמונות של חבריהם מהעתיד. זה מדהים, כמעט מדויק, ומעורר תהיות על מכונות עיצוב ועיבוד תמונות.


רבות דובר בשנים האחרונות על עתידנות, הרצאות ודיונים אינסופיים על מקצועות שיעלמו מהעולם, נהגים שיפוטרו, מנהלי חשבונות, פקידים, שליחים, ועוד נושאי תפקידים שיאלצו לבהות בחלל האויר ולתהות מה עליהם לעשות כאשר המכונה תחליף אותם.

המוזר: בימים האחרונים גולשים רבים משתפים תמונות אישיות שלהם מהעתיד.
המדהים: זה נראה מאד אותנטי.

אגב, כשניסיתי על התמונה שלי, חטפתי כמעט שבץ, נשמתי נעתקה לרגע, לחשתי "אוי ואבוי, געוולאד!" ובשבריר שניה פניתי למחוק את התמונה, אבל בסוף הילד שבי ניצח. לא מחקתי.

מדובר באפליקציה לגרסת אנדרואיד בשם FaceApp המשתמשת בבינה מלאכותית (AI), ויודעת לקחת תמונת פרופיל של אדם ולשנות את גילו, כלומר לקחת צעיר ולהזקין אותו, מבוגר ולהצעיר אותו, והיא עושה את זה טוב, אין מה לומר.

מה זה באמת אומר על עולם העתיד שלנו, אם עד היום בשביל תהליך כזה צריך עבודת נמלים בפוטושופ. התשובה שלי לכך: עולם ה AI הקרוב אלינו בעשור הקרוב יוכל להחליף בני אנוש אך ורק בעבודות טכניות, וגם בעולם העיצוב. כאשר מעצבים משהו נכון, יש שם הרבה מאד דברים אישיים המושתתים על תחושות אמנות ורגש. אם אתן למאה מעצבים לעצב לי עיצוב כלשהו של לוגו, או פלייאר, סביר להניח שאקבל מאה תוצאות שונות. את זה מחשב לא יוכל להחליף.

המחשב יוכל להחליף דברים הפועלים על פי לוגיקה קרה, רוצה להיות זקן? כלומר, להחליף שער שחור בלבן? להוסיף קמטים על הפנים? וכו'. קיבלת!


IMG-20190717-WA0046.jpg

אני (מימין) ונפתלי גליק באנו למתחם וורקאפ, מהעתיד!


IMG-20190717-WA0048.jpg

מעניין, בדיוק היינו כאן בעבר הרחוק בשנת 2019, אחחח צעירים ויפים היינו :-)ועוד כמה מילים על התופעה הזו של FacApp, תשמעו משהו על התחכום שלהם..
מכונות לומדות:
מתברר שאפליקצית FaceApp המדוברת, היא בכלל כיסוי למאגר מפלצתי מתוחכם בהרבה יותר מאשר אתם מדמיינים.

המשתמשים חושבים לתומם שבס"ה הם מעלים תמונה ומקבלים אותה מעובדת.. אך מסתבר שבעוד הם בכלל מעוניינים רק לעבד תמונה שלהם, הם מאשרים באגביות לאפליקציה להשתמש בתמונות הנמצאים על מכשיר הטלפון שלהם למאגרי מידע שונים (תוך התחייבות של החברה שהם לא יפורסמו אלא לצורכי מחקר, ומידע פנימי), לצד אישור שהחברה אוספת נתונים על היסטורית הגלישה שלכם.

אז מה באמת החברה של האפליקציה עושים עם הנתונים הללו? שאלת השאלות, מומחים רבים בעולם מסבירים כי מטרת החברה לבנות מאגר זיהוי פנים, כשהתמונה שלכם עזרה לשכלל את האלגוריתם, אולי לזהות אתכם ויזאולית בעתיד ולקשר אתכם עם הפרטים שנאספו היום? לכו תדעו.
About author
ח
חיים דיקמן. בעבר מעצב ומעמד ספרים, כיום מנהל בית פרוג ומרצה לעיצוב ומיתוג אישי

תגובות

אכן פשוט מדהים!!

רק סליחה שאני תופס אותך על המילה.
כתבת "צעירים ויפים היינו", דווקא יש יופי מיוחד דווקא בזקן אפרפר...
גם הקווים ליד העיניים עושים רושם של אחד שעבר הרבה בחיים ויש לו נסיון, מה שנכון ומתאים למנהל המיוחד שלנו שיש לו ידע ונסיון רב בהמון מקצועות.
 
הזוי!!!
אני עדיין לא משוכנע איזה תמונה היא האוטנטית (אני לא מכיר אף אחד מבין השנים).
דיקמן נראה יותר אוטנטי למטה (צעיר) וגליק נראה יותר אוטנטי למעלה (מבוגר יותר).
תאמינו לי, אני פשוט מזיע מסחרור...

אבל מדוע אין את זה גם למחשב?
 
מעניין לנסות על הכיוון ההפוך, ממבוגר לצעיר. את זה כן אפשר לאמת האם זה אכן עובד נכון, תכלס עכשיו אף אחד לא יכול לדעת האם באמת כך הוא יראה עתיד.
אך מבוגרים כן יכולים לדעת האם כך הם נראו בעבר בתור צעירים.
 

המספרים של פרוג:

337,452

משתמשים נכנסו לפרוג בחודש האחרון

679

משתמשים מבקרים ברגע זה באתר

4,986

הודעות נכתבו בממוצע ליום בחודש האחרון

לוח נדל"ן | למכירה והשכרה

לוח מודעות | קניה מכירה

לוח דרושים

Article information

נכתב ע"י
חיים דיקמן
צפיות
6,255
תגובות
36
Last update
מוניטין
5.00 star(s) 3 ratings

More in המומלצים של פרוג

למעלה