עשרות קילוגרמים של פירות מכל עונות השנה מוצאים את הדרך אל מטבח העבודה שלהם במשך השנה. יום ט"ו בשבט הוא היום בו כנראה נכנסים הכי הרבה פירות במצב טבעי ויוצאים ממנו במשלוח מהודר אל בתי ישראל, המקבלים אותם באהבה ובעונג רב.

אחד הטרנדים שנעשו פופולאריים במיוחד בעולם המתנות בין עובדים למעסיקים, בני משפחה, או מכרים שונים, הוא עולם מגשי הפירות המעוצבים.

נכון שקבלת זר פרחים ענק במתנה עד פתח הבית מכניס אוירה מרעננת והמון חום בין הצדדים, אך משלוח כמו מגש פירות טריים, ססגוניים ומעוצבים, על אף התכלותו בסוף היום, מביא פינוק אמיתי ש... כיף לקבל.

את המושג "כיף של פרי" שמענו אולי עשרות פעמים במהלך הכנת הכתבה. כנראה שאמנים החוצבים בפירות, יודעים היטב על מה הם מדברים, כאשר פרי מקבל את התואר 'כייפי'.

תהנו מההדרכות, ואל תשכחו לשלוח לנו מגש יפיפה לבית פרוג, ולא רק בט"ו בשבט :)

בעוד היא נמצאת בטיול בלונדון סחבנו את טובי דרוק, מנהלת 'מנגו הפקות אירועים ועיצובי פירות' לרכוש סכין וכמה פירות בירקניה המרוחקת מבית האירוח בו היא שוכנת ולענות לנו על כמה שאלות בוערות.

טעות נפוצה של מעצב פירות מתחיל:

"כשדוחפים מלא אלמנטים לעיצוב קטן. זה יוצא פחות אסתטי ויפה לעין. לוקח קצת זמן עד שלומדים להתמקד ולשמור על המראה של העיצוב".

בחירת פרי טוב ויפה לעיצוב:
"קונים במקום שהפירות שם טריים ויפים אני פחות מאמינה לסימונים כמו צבע הגבעול. הכרתי מניסיון שהדפיקות לא באמת מוכיחות את טיב האבטיח... לקנות במקום עם פירות טריים בוודאות וזה הכי מומלץ".

הפרי שאת הכי אוהבת לעצב בו:
"את כל פירות הקיץ ובייחוד אבטיח, שהוא פרי קייצי ומרענן ונורא כיפי. אפשר לעשות איתו הרבה דברים הוא שובה לב ואפשר לגלף עליו כל מה שבא לנו. בקיצור, הוא כייפי".

לצפייה בסרטון ההדרכה לעיצוב בתפוז, תפוח וקיוי, שנוצר במיוחד בשבילכם ושוגר היישר מלונדון.

IMG-20190120-WA0031.jpg

העיצוב הסופי ע"י טובי דרוק.


גם אמנית עיצוב הפירות דקלה מולא נעצרת לכמה דקות משטף העבודה, היא משתפת אותנו בסרטון הדרכה מיוחד לגולשי פרוג בעיצוב על ידי תפוח ומלון וגם נרתמת להעניק כמה טיפים מרתקים...

טעות הכי נפוצה בעיצוב אצל מעצב פירות מתחיל: "בבחירת הפירות. הדבר הראשון בעיצוב פירות מוצלח הוא בחירת פירות משובחים הן לעיצוב והן בטעם".

בחירת פרי טוב ויפה לעיצוב: "צבע הפרי צריך להיות חזק וחי. כך יודעים שהפרי מתוק ובשל ולא בוסר. מצד שני פירות רכים יכולים להיות מתוקים אך לא רלוונטים לעיצוב נוח וחיתוך נכון".

הפרי שאת הכי אוהבת לעצב בעזרתו:
"אבטיח ואננס, הם גם יפים וגם משדרים יוקרה ומאד נוחים לעבודה וניתן להגיע לתוצאות מרהיבות".

לצפיה בסרטון ההדרכה.

IMG-20190121-WA0015.jpg

עיצוב בפירות ע"י דקלה מולא (לסרטונים נוספים בערוץ האישי של דקלה מולא )


האמנית בעיצוב פירות רותי'ז קינוחים ומגשי פירות, פינתה גם היא את שולחן העבודה שלה בסוף היום, (רק תנסו להעריך את מספר ההזמנות המגיעות בערב ט"ו בשבט למעצבות המגשים, וכבר תבינו כמה קליפות היה עליהן לפנות מהשולחן בשבילנו...)
רותי השתמשה לצורך ההדרכה בסמל היפה והמוכר של פרוג, ופשוט התחילה לשרטט אותו בשלבים עד לתוצאה הטעימה.

טעות הכי נפוצה בעיצוב אצל מעצב פירות מתחיל:
"להתחיל לעבוד עם הכלים שיש להם במטבח. ההבדל בין סכין מקצועית המיועדת לעבודה של חיתוך ועיצוב משמעותית מאד
בקבלת תוצאה מושלמת".

בחירת פרי טוב ויפה לעיצוב:
"תלוי כמובן מה העיצוב שאני רוצה. למודעת מאורסים - אבחר אבטיח מאורך, אבל תמיד אקפיד על אבטיח עם 'כתם' צהוב מבחוץ - מה שמעיד על כך שהוא מתוק וטעים. מלון - רק ארוך וכתום. טעים, עסיסי, ובעל צבע דומיננטי במגש".

הפרי שאת הכי אוהבת לעצב בעזרתו:
"מלון. הוא מאפשר מגוון גדול של עיצובים, עם קליפה ובלי, פרוסות וקוביות, פרחים מקופלים ומגולפים. בקיצור -כיף של פרי."

ועכשיו להדרכה:

הכינו על דף בגודל מתאים את הכיתוב/הסמל המועדפים עליכם. (עלינו מועדף סמל של פרוג):
IMG-20190120-WA0030.jpg


הצמידו את הדף אל התפוח:

IMG-20190120-WA0029.jpg


התחילו לשרטט בעזרת חוד הסכין את קווי המתאר של הכיתוב:

IMG-20190120-WA0021.jpg


לאחר מכן הסירו את הדף והיעזרו בשרטוט שיצרתם על מנת להוציא את החלקים המיותרים סביב הכיתוב. שימו לב לא להוריד בטעות את החלק הרצוי...

IMG-20190120-WA0027.jpg


צרו עיגול או צורה אחרת סביב הכיתוב, על מנת להדגיש את הצורה שיצרתם:

IMG-20190120-WA0022.jpg


יש לטבול את התפוח בחומצת לימון על מנת למנוע את החימצון שלו.
יש כאלו שמשתמשות במיץ לימון משומר.

IMG-20190120-WA0026.jpg


העניקו למי שאתם רוצים לפנק!