IMG-20191103-WA0020.jpg

במכללת "בית פרוג" החרדית הכריזו מלחמה על הכלים החד פעמיים

תלמידי מגמת פרסום במוסד ללימודים גבוהים בחרו בפרויקט הגמר משימה קשה - שכנוע הציבור החרדי להימנע משימוש בכלים מזהמים. מנהל המגמה: "התלמידים הפכו...
נכתב ע"י יחיאל פורסט · ‏3/11/19 ·
 1. יחיאל פורסט


  פרויקט הגמר של מגמת פרסום וקריאייטיב ב"מכללה החרדית לעיצוב ותקשורת חזותית: בית פרוג" אתגר לאחרונה את הקופירייטרים הטריים לטפל באחת מהסוגיות הבעייתיות בציבור החרדי - חוסר המודעות לנזק הסביבתי שגורם השימוש המאסיבי בכלים חד־פעמיים.


  "חלק מהמשימה הייתה לבצע פעילות אמיתית שתחשוף את הקהל לסכנה הנשקפת לטבע ולכדור הארץ מהשימוש הגובר והולך בחד־פעמי. העבודות נחשפו לעשרות אלפי חרדים שלא היו מודעים לבעייתיות הזאת", אומר מנדי פרומר, מנהל המגמה, "יצאנו עם העבודות אל הרחוב, אל אמצעי המדיה השונים ואפילו לרשתות החברתיות. מרתק היה לראות תלמידים, שבתחילת התהליך חלקם לא הבינו בעצמם את סכנות השימוש בפלסטיק, הופכים לשגרירים של עולם נקי יותר".


  האירוח בשבתות ובחגים של משפחות ברוכות ילדים, בשילוב הצורך במגזר להפריד בין כלים בשריים לחלביים - הפכו את הציבור החרדי ל"משתמשים כבדים" בכלים חד־פעמיים. התלמידים יצרו שלל פרסומים בנושא - מודעות מדויקות, כתבות תוכן, קמפיין ניו־מדיה, פעילות שטח לילדים ומיצג אומנותי - שקראו להפחית את השימוש בכלים אלה.


  בין היתר, ניתן למצוא בין הפרויקטים עבודה אשר מציגה תעודת כשרות אלטרנטיבית למוצרים ללא פלסטיק; "מפלצת פלסטיק" שנוצרת בגלל הכלים החד־פעמיים ומאיימת על כדור הארץ; הפנינג שטיפת כלים לילדים חרדים שלמדו על סכנות החד־פעמי; קמפיין פרסומי שמסביר את חוסר הכבוד לשבת וחגים וגם כלפי כדור הארץ כשמשתמשים בחד־פעמי; פעילות לסטטוסים בוואטסאפ תחת הכותרת "חרדים ליקום"; ועוד. עבודות אלה זכו לחשיפה של עשרות אלפי חרדים.

  IMG-20191103-WA0020.jpg

  IMG-20191103-WA0023.jpg


  IMG-20191103-WA0024.jpg


  IMG-20191103-WA0025.jpg


  IMG-20191103-WA0027.jpg
  IMG-20191103-WA0026.jpg  IMG-20191103-WA0021.jpg

תגובות

בכדי לרשום תגובה, עליך להרשם לאתר.
 1. רות גולדבלט
  איפה יש עוד עבודות?
 2. משה משה משה משה
  ואם כמה חרדים לא ישתמשו בחד פעמי זה יציל את העולם
  קצת מגוחך כל הקטע הזה
 3. רות גולדבלט
  אהבתי את היצירתיות.
 4. עמרם יונה
  מדהים ומהמם!
  אך לפי ידעתי, מה שמפורסם בעולם בזיהום האויר והאוזון וכל הפרסומות האלו וכולי לא מבוסס על מדע, ולא על מחקר, אלא מחמת פוליטיקה אמריקאית כבר עשרות שנים שאומרים שיהיה התחממות כדור הארץ וחור באוזון.. וכעת המזג האוויר בעולם ההפך הוא הנכון רק התקררות וסופות ושיטפונות... והחור באוזון וזיהום האויר לא בגלל צלחת פלסטיק אלא מהמפעלים הארורים בכל העולם, והאוניות הענקיות שפולטות רעלים הם הם ההרס האמיתי. אנחנו רק בורג לעומתם, קל לזרוק את האשמה על העם שהתנינים הגדולים בעלי ההון עושים כהוות נפשם בעולם... על זה נראה אם יצליח פרסום.. ואם יתיחסו בכלל אליו...
 5. גלבוע
  במכללת בית פרוג גם הפסיקו להשתמש בכלים חד פעמיים, או מסתפקים בפרסומות לאחרים?
   ריקי קפלן ו-א-ירושלמית מודים על התגובה.
 6. מיכל נדף
  מיזם יפה!
  יש כבר חד פעמי מתכלה... מעלי אגוז וכדומה... והמחיר בהתאם.
 7. א-ירושלמית
  המיזם טוב והעלה למודעות שיש פה נושא בעייתי.
  זה הכל.
  פתרונות? תחנקו עם כלי זכוכית (שעלולים להשבר), תתמודדו עם ערימות ענק של כלים, אפילו רב פעמיים, בסיום סעודות, תשפכו הון על כלים אקולוגיים.

  זה לא חכמה להביא בעיה בלי פתרון.
   bitcoin ו-TZILUM מודים על התגובה.
 8. efectim
  מיזם מדהים!
  הלוואי שנצליח להפחית את השימוש בחד פעמי,
  במיוחד באוכל חם ששם הרעלים נפלטים לאוכל...
 9. אוהבת אמנות
  מיזם מדהים!
  מודעות מביעות כ"כ ומעניינות!
  אני כנראה אבוא להופעת ה"מפלצת" היות ואצלי זה לא מעשי לחזור לכלים רגילים...
 10. גבריאל פ.
  קמפיין יפה וחמוד..

  אבל האם נראה היום בקידוש בבית כנסת 300 צלחות וסט סכום? או בחתונה בבר הכיבוד?
  או במכללת פרוג מהיום רק כוסות חרסינה?
  לא ממש נראה רלוונטי
   efrat1 ו-miro מודים על התגובה.