מדי פעם אני אוהבת לערוך משאל רחוב, טוב נו לא באמת משאל שאני עומדת עם שאלונים, או מגאפון עם סטיקרים של מתנחלים, יותר שואלת אנשים מהשורה כמוני כמותכם, מבררת את אשר שאלה נפשי.


בפעם האחרונה תחקרתי בכירים ממני, עד שהם הניחו את דעתי המוטרדת- מה לדעתם הופך אנשים למצליחנים?
ולא, לא שמאן דהו חושב שהם כאלה, אלא מצליחנים הארד קור, ששייכים לאחוזון הפיצי שחי על הכדור שלנו.
את התשובות עטפתי, ניקיתי, ליטשתי, ניכשתי, התווכחתי, והנה הצעת הגשה!
מצידי תוסיפו רוטב ספייסי ותאכלו...


1. מצליחנים לעולם לא יאשימו את השני במה שנראה אחריות שלהם וגם אם זה לא 100% אחריות שלהם, הם ייקחו אחריות.

2. אין בלקסיקון שלהם תירוצים, הם אף פעם לא יביאו פתק מאמא, בעיניהם זה פתטי ונמוך. וחוץ מזה יש לאנשים בבנק או מליון תירוצים או מליון שקל זה אף פעם לא בא ביחד.

3. במקום שאחר מרגיש לוזר מושלם, הם מרגישים ב'היי' ומזהים את ההזדמנות הבאה שלהם אורבת בפתח - לא נכנסו דרך הדלת, החלון הוא אופציה נהדרת. חולי כישלונות ואתגרים.

4. הם 'איינשטיינים' במובן של הלימוד ולעולם לא יפספסו הזדמנות ללמוד עוד משהו. תמיד תמצאו אותם באמצע איזה ספר שבדיוק סיימו או איזה קורס ממנטור נחשב, או שהם כבר בשלב של להעביר הלאה, שלב כתיבת הספר של חייהם.

5. הם תמיד נכונים להקשיב וללמוד מהשני, לא משנה המעמד או ההשכלה של זה שיושב מולם, לפעמים ההזדמנויות הגדולות מסתתרות אצל האנשים הקטנים.

6. הם סומכים על עצמם ועל האינטואיציות שלהם, לכן גם אם הם יתייעצו עם מישהו ויכבדו את דעתו, בסוף הם תמיד יקשיבו לרחשי הבטן שלהם.

7. הם תמיד יסתכלו מה כולם עושים ויעשו הפוך. הם יחפשו פתרון יצירתי למשבר וגם מה שהם מביאים לעולם יהיה עם חותמת משל עצמם בעט מפונפן.

8. הסקרנות מובילה אותם, היא זו שמאותתת להם כשמתרחשים דברים שמהווים הזדמנות או קרש קפיצה הלאה, הם תמיד יהיו באופנה ומעודכנים עד רמת הקשקש.

9. ליברליזציה זה מוטו אצלם רמת הפתיחות שלהם גבוהה מאוד, הם מכילים הכול, מוכנים לנסות ולהתנסות, לקחת סיבובים מסוכנים בעצימת עיניים, לדידם - אם לא נסתכן, מי יעשה את זה במקומנו.

10. גם אם מדובר בהצגת יחיד, המשמעת העצמית שלהם גבוהה כל כך שהם ידברו אל עצמם, יובילו את עצמם, יבקרו את עצמם ממקום מקצועי ולעולם לא ייתנו לעצמם הנחות, כלומר זה אני וזה שווי השוק שלי.

11. פוקוס על המטרה שלהם, הם עטים על המטרה כמו טרף על טרפו, ולא זזים ממנה גם אם כוחות האופל מציקים להם בדרך, תמיד תראו אותם זזים, עם מבט קדימה בדרך לכבוש.

אם נפרק את הסעיפים הללו הם מדהימים בפשטותם, אך הם מראים על התקדמות מתמדת, חכמה, תבונה, שמירה על הניצוץ וכולי. זה כל מה שצריך בעל עסק בשביל להצליח, גם אם היא נשמעת לא ישימה או ארוכה או לא מדברת אלינו קחו סעיף אחד ותתמקדו עליו בכל פעם ותוכלו לראות שינוי אמיתי. מוזמנים.אתי קצבורג, לווי עסקים. <באופן זמני לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>