IMG_20191006_121504 (1).jpg

אל תחכה ללקוחות - יוסי לוי

אין לו אתר אינטרנט והוא מבקש שלא יקראו לו מנטור. הוא טוען ששיווק חייב להיות רחב ויש לו השגות לגבי מיתוג אישי. בואו לשמוע את הפודקאסט של יהודה...
נכתב ע"י יהודה אדלר · ‏23/10/19 · Updated ‏30/10/19 ·
 1. יהודה אדלר
  תודו שבכל פעם שאתם שומעים את המילה מנטור עסקי עולה לכם האסוסיאציה של הבלה בלה בסגנון - בוא תעשה מיליון ש"ח תוך 32 יום. אז זהו שלקחתי אחד כזה והושבתי אותו לשיחה עם סכין בין השיניים. יוסי לוי מתעקש שלא יקראו לו מנטור. הוא כועס על זילות המושג ועל אלו שכל הכסף שלהם נצבר רק מללמד אחרים. לדבריו, מנטור טוב חייב להוכיח את היכולות וההצלחות שלו קודם כל בביזנעס האישי ורק אח"כ ללכת ללמד אחרים איך להצליח. הוא עצמו פתח חברה אמריקאית גדולה מאוד לשיווק קורסים דיגיטליים, לנהל את החברה הוא שם את העובדת הכי טובה שלו רק כי הוא מאמין בבניית מכונה כ"כ משומנת ונכונה שכבר לא צריכה אותך שם כדי לעבוד. זה חכם.

  כשהוא סיים להקים את החברה הזאת הוא חזר לכובע הראשון שלו - הובלת פרילנסרים להכפלת ושילוש הרווחים (כיבסתי יפה את המושג מנטורינג). הוא לוקח הרבה מאוד כסף לפגישות אישיות ובכלל הקורסים שלו יקרים, אבל הוא כ"כ בטוח ביעילות של הידע שלו שזה אפילו נשמע שווה.

  IMG_20191006_121504 (1).jpg

  שאלתי אותו על כל העולם הזה שהוא מתעסק בו, מה זה אומר שיווק נכון, למה רשימת תפוצה כ"כ קריטית לעסק והאם זה מתאים לכל מוצר. דיברנו הרבה על השיטה שלו - שיווק אסטרטגי, ממה היא מורכבת ומה נדרש כדי להצליח בה. שאלתי אותו על מיתוג עצמי - למה זה חכם והאם זה לא מסוכן. הספקתי גם לדבר איתו על שלושת הכלים שלדעתו בלעדיהם א"א אבל ממש א"א להצליח, סקרנתי אה? בשביל זה יש כוס קפה.

  אחד הדברים שאני יותר מתחבר אליהם אצל יוסי זה הראייה הרחבה שלו בכל מה שקשור לשיווק וגיוס לקוחות, כמו למשל הדעה הנחרצת שלו ששיווק נכון חייב להיות בנוי במערך רחב, לא נכון ולא יעיל להישען רק על ערוצים ספציפיים כי ביום שפייסבוק תשנה את האלגוריתם מה תעשה?! בכלל, הוא בטוח בזה שאין כסף שגודל על העץ אבל בעבודה מאומצת ובעיקר נכונה, אפילו השמיים לא הגבול, רק תאמין שזה אפשרי. בקיצור, הבנאדם מלא השראה שרק עושה לך חשק לקרוע את העולם עם העסק שלך.

  לסיום הוא הפתיע אותי בזה שלדעתו ב-2020 לא חייבים אתר אינטרנט כדי לגדול ולצמוח, בשיווק נכון ובניית מכונה יעילה אפשר להגיע ללקוחות הפוטנציאליים שלך גם אם אין לך אתר מפוצץ, הוא עצמו הראייה...

  היה פצצה, כל אדם שמשווק משהו יכול ללמוד פה הרבה ובינינו מי לא כזה, אם לא מוצר אז את עצמך. תקשיבו תיהנו ותכתבו תגובות, אני פה.


תגובות

בכדי לרשום תגובה, עליך להרשם לאתר.
 1. דירה מושלמת
  ברור שהוא תותח!! רק שעסקים קטנים יכולים למצוא את עצמם משלמים את המשכורת שלהם ופי כמה יותר,כדי להתקדם. יתכן שהוא מתאים לעסקים מבוססים שרוצים להתקדם יותר.
 2. נפלא
  אני מסוקרנת לראות את הסרטון,
  אני באתרוג לעסקים ולא רואים כלום
  אם תוכלו לסדר זאת, תודה!
   Yehodit B מודה על התגובה.
  1. Yehodit B
 3. שירי כהן
  לא רואים ולא שומעים, בחסימה של אתרוג.
  פליז תסדרו את זה!
   ימימה הכובסת ו-יעל הפקות מודים על התגובה.
 4. אליסיה הזמנות
  כתבתי את התגובה הקודמת תוך כדי האזנה,
  ועכשיו אני כותבת תגובה נוספת,
  כי היתה לי הסבלנות לשמוע
  (לא אמרתי שלא עבדתי תוך כדי)
  ועלה לי הביטחון העסקי, תודה!
 5. אליסיה הזמנות
  תודה על העזרה!
  בדיוק מה שאני צריכה עכשיו!!!