ובכן, הבה אספר לכם קוראים יקרים מה מביא אותי לכתוב משפט בוטה שכזה על הצבי האדום.

האמת, שדווקא הדואר בשנה האחרונה השתפר לעין ערוך, המשלוחים מעליאקספרס, נקסט, שיין ושוין מגיעים טיק טק. מישהו שם התנער לגמרי.
בין השאר חל שיפור רב גם בתחום נגישות המידע, מגיעים חבילות בדואר ואנו מקבלים תזכורות במייל + מסרונים עם מידע מהיכן לאסוף (אצלנו זה מהמכולת מתחת הבית, איזה כיף).


והנה היום זה מה שקיבלתי בדואר:
WhatsApp Image 2021-02-22 at 18.17.57.jpeg


לכאורה, הנה עוד הודעה מהדואר (יוהואוו, איזה כיףף), ההודעה כתובה בעברית טובה, עם הלוגו התקני, אפילו נשלח ממערכת דיוור שנראית ישראלית מרחוב דיזנגוף העליז....

כשקיבלתי את ההודעה, לרגע היה נדמה לי שזאת הודעה המבשרת לי שהנה האוזניות שקניתי בעליאקספרס הגיעו, אולי גם הכפכפים החדשים :-)

הקשתי בעצימת חצי עין 'על אוטומט', ונחתתי לדף הזה:


WhatsApp Image 2021-02-22 at 18.19.07.jpeg
קליק קל עם העכבר על אחת השדות והנתונים מתמלאים מגוגל כרום...

ואז.. אני חושב לעצמי... רגע רגע רגע, מה? כ.אשראי. למה? ומה זאת אומרת שלא כתוב כאן סכום לפני התשלום?

טוב, אולי זה נתקע במכס? חוכך בדעתי שניה נוספת. מביט למעלה על הדומיין.. איזה דומיין מוזר יש לדואר... זה .com....

זה לא אמור להיות נקודה סיאו נקודה אייאל?
ובכלל למה הם מנקדים את הכפתור לאשר?

בום בום האסימון נופל

אדר מזל דגים.
גם אדר גם מזל וגם פישינג!

דואר ישראל היקרים
, תדעו לכם שיש אנשים שמתחזים לכם ורוצים לגנוב אותנו בשמכם, לרוקן את חשבון הבנק שלנו, אל תסתפקו בהודעה עמומה באתר שיש המנצלים את הלוגו שלכם, קיראו לילד בשמו, לא תזיק הודעה בולטת + סימן קריאה אדום, עם כותרת אדומה בוהקת: ניסיון פישינג נוכלות וגניבת פרטי אשראי בשם דואר ישראל.
משטרת ישראל, כדאי שתדעו על התופעה. אני מניח שהם לא שלחו רק לחיים דיקמן, הם השקיעו הפעם בשביל לשלוח לאלפי ישראלים המשתמשים בדואר ישראל.
עם ישראל, תלמדו לא להקיש על שום כפתור המבקש כ.אשראי לפני שאתם בודקים את הדומיין (כתובת האתר) ומוודאים שמדובר במשהו שאתם באמת מכירים, ויש סכום ברור. וכו' וכו'.