כשאני לוקחת 20 דקות שלימות (וכנראה עוד 20 בקשר וירטואלי :)) מזמנה של שרית פדידה, שהיא אשת אברך ורב קהילה בבית שמש. אמא לארבעה, ארט דירקטור ובעלת משרד הפרסום והמיתוג 'מוגז עדין'. אני מרגישה שזה הולך להיות מדור שווה, שכדאי לפתוח איתו את העונה.

שרית מתיישבת לגמרי בכיף, עם כוס מים (ולהפתעתי לא מוגז) ומתחילה לתקתק איתי את הדקות המוקצבות לשאלון שבנינו במיוחד בשבילכם...


הדרך בה צעדתי: "אני מתנהלת בשיטה של 'לאט ובטוח' צעד אחרי צעד. עבדתי כגרפיקאית ראשית במגזין עוד במקביל ללימודים בסמינר. התחתנתי, עבדתי ב-2 עבודות כשכירה (מזכירה בת"ת, גרפיקאית בעיתון) ובמקביל עבדתי מהבית. עם הזמן היקף העבודה גדל, הורדתי מקום עבודה אחד, הגדלתי משרה בשני, המשכתי להתפתח כעצמאית במקביל עד שכבר ב"ה הדרישה גברה על היכולת
אז שכרתי משרד, קניתי ריהוט ואקססוריז (ותודה לאיקאה), מחשבים, צבעתי קירות,
מצאתי מעצבת אלופה, מיתגתי מחדש והתחלנו להתסיס את השטח, בעדינות
עבר זמן, התפטרתי סופית מעבודתי כשכירה, התווסף לצוות מעצבת נוספת, ומכאן כבר הכל היסטוריה..
היום הצוות התוסס כולל אותי, מנהלת משרד/לקוחות מדהימה, ו2-3 מעצבות אלופות - משתנה בהתאם לתקופה והצורך. ואנחנו יוצרות ביחד חלומות מוגזים לעסקים, עמותות וחברות".

רגעים קשים מנשוא: "יש הרבה רגעים קשים, אבל כשאני חושבת מה הרגע הכי קשה - זה כשאני צריכה לפטר עובדת. אני לא ישנה שבוע, בערך... עד שאני עושה את הצעד הזה בלב כבד וקשה מאד".

השגחת אלוקים: "וואו, יש המון! אפשר להגיד שכעצמאית בכלל (וכמשלמת משכורות - בפרט)
חייב הרבה אמונה כדי לצלוח כל חודש, גם כשלפעמים יש לחצים (ויש!)
בעבר, תרמנו סכום כסף מאד גדול של כמה אלפי ש"ח
ובאותו יום, הגיע לקוח חדש וסגר עסקה באותו סכום בדיוק!
במקרה אחר, עשיתי הנחה משמעותית ללקוח שהוא אברך והיה לו קשה לשלם
ואז התקשר לבעלי חבר מהעבר, מהישיבה, שנזכר שהוא חייב לבעלי כסף - בדיוק בסכום של ההנחה".

עסקה שהפתיעה אותך לטובה? "זה קטע מעניין. שדווקא הלידים שדי 'זילזלתי בהם' והייתי בטוחה שלא יצא מהם כלום, הפתיעו הרבה פעמים לטובה, ובגדול".

התמרון בין הבית לעבודה: "זו תמצית חיי, ב3 מילים... ואין כמו התקופה של החופש הגדול כדי להרגיש את זה כשאני מנסה לעבוד מהבית, והילדים סביבי (ומתנהגים כמו שילדים מתנהגים בחופש...)
יוצאת מדעתי ובורחת למשרד, ופתאום זה הפך להיות חופש בשבילי. באופן כללי אני הרבה בבית עם הילדים, יום עבודה שלי מסתיים בין 1.30 ל-3.30 (למעט תקופות שבהם אני עובדת 24/7)
התינוקת הבונבונה שלי, מגיעה איתי לעבודה כל יום. בת 8 חודשים ב"ה ואני לא מצליחה 'לשחרר' אותה למטפלת.. אני בכלל סוברת, שהמטפלת צריכה לשלם לי על הזכות לטפל בילדה שלי..."

הבעל שלצידי: "כל מה ששלי - שלו. אם לא התמיכה שלו, העזרה האינסופית בבית ועם הילדים
ובעיקר התורה שלו - לא הייתי איפה שאני".

הורות בשבילי היא: "משהו שאני לומדת כל יום מחדש. אתגר, שלא תמיד הוא קל, בפרט שהילדים גדלים ומתנה ענקית שקיבלתי מהשם (יותר נכון, 4 מתנות לשלב זה) שלא מובנת מאליו בכלל..."

הקשר היחודי שלי לה' : "מדברת איתו כמו אבא, ופשוט מבקשת במילים שלי מה שאני צריכה. לצערי במרוץ החיים אני לא מצליחה להתפלל הרבה, אבל כשאני מתפללת, אני נענית, וזה מדהים. וכמו שציינתי קודם - אם לא האמונה, שמה שנכון וטוב לנו זה מה שיקרה, היה קשה לצלוח הרבה מאד רגעים בחיים. ותמיד תמיד, מודה לו, על כל מה שנתן לי, וזה כל כך הרבה!"


עסק מוצלח: "החכמה בסופו של יום, זה להישאר עם פלוס בבנק, ולא לעמוד במקום אחד אלא להתפתח ולגדול, כל אחד בקצב שלו. כי כידוע - או שאתה בעליה, או שאתה בירידה.
למרות שבכל עסק יש ירידות, והחכמה זה לנצל את הירידה למקפצה גדולה".

כדי לגדול: "יש את אלה ש'הולכים בגדול' לוקחים סיכונים וקופצים למים, ואז או שהם מצליחים בענק, או שהם קורסים. אני מאלה של ה'לאט ובטוח'. להתקדם כל פעם, צעד אחרי צעד. כשעובדים נכון, חכם, והכי חשוב - דואגים שהערך שהלקוח מקבל מהשירות שלנו
גבוה מהסכום שהוא משלם, בע"ה מצליחים
והכי חשוב, לא לפחד מנפילות, קשיים ותקופות 'יבשות' כי משם רק צומחים".

דיגיטל: "ב5 מילים: מי שלא שם - לא קיים."

יצריתיות בעבודה: "זה מה שאנחנו עושים במשרד, מדי יום

עובדים צעירים: "יותר נח לי לעבוד עם צעירות ממני, למרות שבהחלט היו לי עובדות גדולות ממני וזה היה בסדר גמור. אבל בלי קשר לצעירה או מבוגרת - זה מאד תלוי בבנאדם, כמה היא עדכנית, מחוברת לטרנדים, מתקדמת ולומדת כל הזמן. או שמסתפקת במה שלמד אי שם, בסמינר".


התחום (שלא) יעלם בעשור הקרוב: "לא רואה את תחום המיתוג, הפרסום והדיגיטל נעלם, אלא הולך ומתפתח. נכון שהדיגיטל הולך ומשתלט על הפרינט, ובצדק. אבל במגזר של שומרי השבת הפרינט ישאר לנצח..."

אמירה שמנווטת: "המוטו שלנו במשרד: 'קל מאד להיות תוסס, החכמה היא להיות מוגז עדין'
תמיד לדייק במינונים, לעשות הכל בשלמות, יצירתיות מתפרצת עם דיוק עד הפרטים הקטנים".
תכנית מגירה

הבוקר שלי: ברכות השחר, הליכת בוקר (הלוואי ואתמיד), ארגון הבית, קפה ושוקולד.
תפקיד בבית: אם אתחיל, לא אצליח לסיים...
השבת שלי: שולחן שבת מעוצב עם מפת קטיפה, כלים יפים ואקססוריז. חלות ביתיות מקמח מלא. סלטים ואוכל טוב ובעיקר מנוחת הנפש והגוף (אפילו שאין חד פעמי בשולחן שבת, גם לא מפת ניילון).
שיר/זמר שאני אוהב לשמוע: מוזיקה ישראלית של פעם, ולהיטים עכשויים במוזיקה החסידית-מזרחית
סוג מחשב PC נייח במשרד, נייד בבית. מתחילה לפזול לכיוון המאק..
תכנה מועדפת בעבודה אילוסטרייטור
צבע אהוב ורוד
מרגש אותי: לקוחות מצליחים ומרוצים, עובדות שטוב להן אצלי וכמובן הילדים שלי.
הפנאי שלי: קריאה, ים, בית קפה, חברות ושעת איכות עם בעלי.
דבר שהייתי שמח לקבל למשרד: מכונת קפה מפנקת.
דבר שהייתי רוצה לתת ולמי? כמה שיותר ערך וסיפוק לעובדות שלי.


תמונה אחת שווה:
20190705_115124.jpg

"אם כבר הזכרנו את שולחן השבת שלנו... אז תמונה של אחד העיצובים שאני אוהבת".