מידע שימושי רעיונות לקישוט כיתה-

לשם שינוי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
מחפשת רעיון לקישוט כיתה בקיר מרכזי בכיתה ב' בנות.

נתוני בסיס:
* הקיר בערך באורך 6*2.5 מטר
* התקציב לקישוט לא גבוה. (סביבות ה- 150- 200)
* רצוי בצבעים בהירים ולא עמוס, כי הכיתה יחסית חשוכה.
* חשוב לי מאד לשתף את הכיתה ביצירת הקישוט. אז שלפחות חלקים ממנו יוכלו לבצע הבנות (אפילו עם שבלונות או הדבקה וכד'...)
* קיר תוכן (לפי הנלמד) יש בקיר הסמוך כך שאופציה זו לא רלוונטית.

הייתי שמחה לשלב תמונות שלהן בקישוט אבל זה באמת כבר מידי הרבה דרישות.....

אני מחפשת כבר הרבה זמן רעיון ועלו רעיונות וירדו וחלקם התחילו להתבצע ונפסלו ואני די מיואשת מלמצוא רעיון יפה. אז כל מי שיכול להועיל, יבורך.

תודה רבה!

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
פעם פעם פעם (ולא בתור תלמידה...) עשיתי קישוט קיר בבית ספר יסודי ברעיון של "ישימך אלוקים כשרה רבקה רחל ולאה". כמובן שאותיות המילים הודפסו ונגזרו (אם תבחרי אותיות לא מורכבות מידי את זה גם ילדות יכולות לעשות, לא?!). המילים הודבקו במרכז ובמרחק מהקיר (הדבקתי קוביות עץ קטנות בין הרקע לאות). מסביב נכתבו שמות האמהות ולידם הסימנים לגדולת האמהות: שרה: אוהל, ענן ונר. רבקה: גמל וכד מים. רחל: שפתיים ומפתח (שתיקה). לאה: סידור (שהתפללה שלא תנשא לעשיו הרשע).
הרקע היה כחול עמוק כהה והאלמנטים נעשו מגזרי בריסטול כסף בצורת חיתוך די מיוחדת ואומנותית משהו, אבל כמובן שתמיד אפשר לבצע גם מעט יותר פשוט ובצבעים שונים.

אם את רוצה להוסיף נופך אישי לקישוט את יכולה לבקש מהבנות לצבוע ציורים שקשורים ל-4 האמהות למסגר אותם בדבק נייר צבעוני וליצור מכל הציורים מסגרת או פס עליון/תחתון לקישוט (תלוי כמה בנות יש לך בכיתה...).
בהצלחה.

cello

משתמש צעיר
איור וציור מקצועי
אחותי פעם עשתה קישוט על הנושא הזה,
בין היתר, היא נתנה לכל אחת פיסת חמרן ושבלונה אחת מתוך 4 (אוהל, יד נותנת וכו', דברים שמאפיינים את האימהות)
כל בת חרטה כמיטב האומנות שבה
וזה קישט מאד את הקיר. (אפשר בתור מסגרת)
גליל חמרן עולה בערך 40 ש"ח והוא מספיק להרבה.

לשם שינוי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
תודה רבה לכן על הרעיונות, באמת עוזר ופותח ערוצי מחשבה נוספים.
לצערי לקיר המרכזי לא אוכל להשתמש ברעיונות היפים שלכן וזאת משום שקיר התוכן הצדדי עוסק בין השאר בפרשיות חומש בראשית אותו לומדות הבנות. כך שזו תהיה חזרה נוספת על סימבולים שקיימים סנטימטרים מועטים ליד.

ביצעתן אותו בכיתות ו'?

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
מה שאני כתבתי בוצע במסדרון בית ספר יסודי.

מעיינות21

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
רעיון 1,
אפשר לעשות קיר על התחלות, התחלת שנה, התחלת הלימודים, התחלת חודש וכו'
את יכולה לבקש מהבנות שיתנו את הרעיונות ואת הביצוע תעשו יחד.
רעיון 2,
אפשר לעשות על חודשי השנה אבל בטח זה נדוש..או שזה גם קיר משלהם.
רעיון 3,
לאורם נילך, שכל שבוע מחליפים תמונה, וכל שבוע תלמידה אחת רושמת על אותו רב איפה נולד איפה היה רב..וכו'
רעיון 4,
שירת החי, על החיות והעופות וכו'
רעיון 5,
אין לו להקב"ה בבית גנזיו אלא אוצר של יראת שמים שנא' יראת ה' היא אוצרו.
נושא על יראת שמים.

ויש עוד, רוצה? :)

לשם שינוי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אולי אמקד יותר את הכיוון,
אני מחפשת משהוא שלא רק יהיה יפה על הקיר אלא שינחיל ערכים, שקרובים לעולם של הילדות.

חשבתי על המושג: בשבילנו.
כשהרעיון המרכזי בו הוא איך ליצור כיתה שלכולן יהיה טוב ונחמד בה. וכאן ניתן להכניס הרבה ערכים כדוגמאת: סדר ונקיון, ויתור, אחדות (לשחק יחד לשתף את כולן וכד'...), כל אחת תורמת משלה לכיתה ועוד ועוד... וכל זה בשביל שלכולנו יהיה טוב בכיתה.
חשבתי על אלמנט של שביל, ואז יש גם את משחק המילים של בשבילנו= בשביל שלנו וגם בשבילנו= בשביל כולנו.

כעת הבעיה העיקרית היא בביצוע בקו כמה שיותר חלק ונקי. חשבתי בכיוון של סימבולים. אבל חוץ מזה אין לי כיוון איך להמשיך.... :(

אשמח מאד לעזרתכם.

לשם שינוי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
כמובן שכל עוד אין לי כיוון ביצוע, רעיונות נוספים טובים יותר יוכלו גם הם בהחלט להועיל.

תודה רבה לכל העוזרים.

רחלי פרנקל

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
אם את מחפשת משהו שינחיל ערכים, ראיתי פעם קישוט שהיה בו מין כיתוב על כך שכל אחת תורמת לכיתה. (אם את מכירה את השיר: "כל אחד תורם הוא צבע, כל אחד מוסיף גון, אך רק כולם ביחד יוצרים את האור הלבן... - זה היה משהו בסגנון רק שינו את המילים שיתאימו לבנות ולפרחים.
היא יצרה מן שדה פרחים גדול את הכיתוב היא עשתה על השמים והיא השאירה מקום ריק בין הפרחים ושם היא עשתה מן בועה כזו שיצאה מהפרח הסמוך ואמרה: "מרגישים שחסר כאן פרח" שם היא שמה תקיית פוליגל וכל פעם שבת חסרה הבנות הכניסו את כל השכפולים והעבודות ושלחו לה הביתה בסוף היום, אם חסרה כמה ימים הכניסו לה לביתה הזו מכתבים...

לשם שינוי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
איזה רעיון מקסים. (לא, לא מכירה את השיר)
רק לא הבנתי, ליד כל פרח היה מקום לתקיה? כמה ילדות יש בכיתה?
יש לי בלעה"ר קרוב ל-40 ילדות, זה לא ישים.

אבל בהחלט אחשוב לשלב רעיון מקסים כזה בקישוט,
אולי כתקיה אחת שתהיה מחלוקת לניילוניות עם שמות, כי 40 תקיות זה לא מעשי.

תודה!

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י רחלית;623296:
אם את מחפשת משהו שינחיל ערכים, ראיתי פעם קישוט שהיה בו מין כיתוב על כך שכל אחת תורמת לכיתה. (אם את מכירה את השיר: "כל אחד תורם הוא צבע, כל אחד מוסיף גון, אך רק כולם ביחד יוצרים את האור הלבן... - זה היה משהו בסגנון רק שינו את המילים שיתאימו לבנות ולפרחים.
היא יצרה מן שדה פרחים גדול את הכיתוב היא עשתה על השמים והיא השאירה מקום ריק בין הפרחים ושם היא עשתה מן בועה כזו שיצאה מהפרח הסמוך ואמרה: "מרגישים שחסר כאן פרח" שם היא שמה תקיית פוליגל וכל פעם שבת חסרה הבנות הכניסו את כל השכפולים והעבודות ושלחו לה הביתה בסוף היום, אם חסרה כמה ימים הכניסו לה לביתה הזו מכתבים...

וואו, הזכרת לי נשכחות...
שרו לנו את השיר הזה בהופעה מטעם ה"בתיה" כשהייתי בגילאי העשרה הראשונים שלי...:)

אם הייתי זוכרת את כל המילים הייתי מעלה אותם אבל אני רק זוכרת שזה היה בנושא "קשת של גוונים" איך כל צבע הוא בעצם שונה מהשני כמו שאנו שונים זה מזה אך יחד כולם יוצרים משהו חדש, שאם כולנו היינו אותו הדבר לא היה נוצר...
זה בעצם ללמד את הבנות לכבד כל אחת ואחת ולפעול בשיתוף פעולה.
רעיון מקסים!

טנקס

BOOL- גרפיקה וקופי מנצחים בצ'יק
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
חשבתי על המושג: בשבילנו.
כשהרעיון המרכזי בו הוא איך ליצור כיתה שלכולן יהיה טוב ונחמד בה.
את יכולה לקחת את הרעיון המוכר (לדעתי..) פאזל שכל תלמידה משלימה לתמונה אחת
ואם יחסר חלק אחד אז התמונה לא תהיה שלימה
הביצוע :
1. כל אחת מביאה תמונה של עצמה בגודל 10/15 עומד, וחשוב שיראו את הראש בגדול(לא ענק
2. גוזרים לפי כל תמונה לפי החלק של השבלונה(בצורת חלק של פאזל(כל החלקים שווים, רק כמובן ארבעת הצדדים צריכים להיות עם פינה בהתאם
3. מדביקים אחד לשני כדי שיווצר תמונה אחת גדולה
4. מדביקים חלקי פאזלים גדולים וקטנים מפוזר על הקיר
5. מחברים שיר על הנושא שכל אחת משלימה לתמונה
זה בגדול הרעיון יוצא מדהים!!!!
אגב, ניתן להדפיס תמונה על רקע פאזל ולגזור, שני חסרונות :
א. העלות יקרה בהרבה יותר
ב. התמונה תצא קטנה לעומת הגודל של כל אחת 10/15 מנסיון.

בהצלחה ובכיף, רק אל תשכחי לשתף:

טנקס

BOOL- גרפיקה וקופי מנצחים בצ'יק
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי

ציורית

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
אם גינה לכי על פרחים...
בתקוה שתקציב לנייר ובריסטולים יהיה לך...

את יכולה לחלק את הקיר למלבנים/ריבועים
ולכל 'ערוגה 'להכין סוג אחר של פרח מנייר
אפשר לעשות את זה כפעילות עם הבנות
להכין מראש את הרקע ולהוסיף איתן את הפרחים

אפשר לשלב את פרחי הנייר הענקיים (תציצי קצת בפורום אומנות הם מדהימים!)

ולגבי התמונות- יש הרבה סוגי פרחים מנייר שיאפשרו לך לשלב במרכז תמונה של הילדות.

ציורית

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
מעדכנת בשבילך ובשביל כל האחרות שצריכות לייצר יש מאין
וליצור קישוט בלי תקציב ולפעמים גם בלי ידע ....

אני נותנת שרות ייעוץ טלפוני והכוונה לקשוטי קיר+סקיצות וחומרים במחיר משתלם!

מוזמנות להתקשר.
המספר בחתימה.

מיכלי 100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
אני קישטתי שנה שעברה כיתה וזה עלה לי בערך 350 ש''ח

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה