פרוג

הרשמה לניוזלטר

דואר אלקטרוני *

עדיין לא נקרא 08-08-2013, 15:23   #11
park
תחום מקצוע: עיצוב גרפי, שיווק ופרסום, תלת מימד - הדמיות

הלוגו העסקי של park

שלח תודה: 1,140
קיבל 3,986 תודות ב 1,838 הודעות

פוסט תגובה מובא מאתר פשקוויל

ההיסטוריה חוזרת; פוסט תגובה לשוקי שטארק

הפוסט נכתב ב: א׳ באלול תשע״ג (07/08/13) בשעה: 23:33 ע"י: דינקיס
הגדל טקסט + | הקטן טקסט - דינקיס אמנם כבר לא כותב פה בבלוג, אבל הוא לא התאפק וכתב תגובה ארוכה על טורו של שוקי שטארק בו הוא מנבא על מות הפרינט החרדי והחילוני, מול תחליף הדיגיטל. אנחנו החלטנו להביא את התגובה כפוסט. מלחמת שוטים.

תגובתו של דינקיס:
"נבואה ניתנה לאנשים כמוני. שוטים. לא לאנשים כמוך. חכמים.
לכן, אין ספק שהפרשנות שלך נוטפת הגשמת חלומות (שחורים?) לא מציאותיים.
כמו שכתבו כבר מעלי: הפרינט לא ימחק לעולם. ואצל שומרי תו"מ על אחת כמה וכמה – רשרוש העיתונים אחרי הצ'ולנט המהביל על הספה המחבקת, זהו עונג שבעס צרוף שלא שיערום אבותינו.
כבר לפני עשר שנים נתנבאו החזאים שהפרינט יעלם. אפעס (1), הוא עדיין כאן כדי להשאר.
אגב, גם לפני חמישים שנה, תחילת עידן ה TV היו כאלה שדיברו ככה. אפעס (2), זה לא קרה.
רק שלשום רכש אבי אבות האינטרנט המודרני – ג'ף בזוס, מנכ"ל ומייסד ענקית האינטרנט אמזון – את העיתון "וושינגטון פוסט". כן כן, רכש בהרבה כסף. 250 מליון דולר כמדומני. וואחד עסקה. ב'קיצער, יעלם? ממש לא.
מה כן?
אז ככה. ברור שהטכנולוגיה משנה את העולם. סוג של אבולוציה במהירות האור – יחסית לקדמה בחמשת אלפים שנה שלפני המאה האחרונה. אבל לעניות דעתי הבלתי מבוססת, הטכנולוגיה רק הנגישה את הדברים שפעם היו נגישים לאליטות – גם לעמך: תושבי הכפר, עובדי השדות, הולכי הבטל.
צא וראה מי היו אלו שידעו קרוא וכתוב לפני מאות בשנים, מי ידע אז לאחוז קולמוס? המלומדים, בעלי ההשכלה הגבוהה, בעלי השררה, לא האנשים הפשוטים.
(במוסגר: אין ספק שיכולתו ההשכלתית של העם היהודי – כיודעי מקרא ולימוד, עזרה לנו להיחשב כ"עם הספר" החכם, הכשרוני, שזוכה באין ספור פרסי נובל. לא מזמן גם פורסם על כך מחקר אקדמי מקיף ואכמ"ל).
במאות השנים האחרונות הקידמה הטכנולוגית הנגישה את הידע להמונים. מאז קם בית הדפוס המודרני: כל ילד בן חמש כבר קורא בשקיקה, כל ילדה בת שש יודעת ש 1+1=2. עולם החינוך וההשכלה כפי שהוא מוכר כיום, קם רק במאות השנים האחרונות, על בסיס הקידמה הטכנולוגית.
(במוסגר 2: גם התחרות העסקית בין מתחרים שונים גורמת להשכלה לפרוח. והדוגמא הטובה היא: התחרות הבלתי נגמרת של שתי רשתות הספרים הגדולות בארץ שמוזילות את מחירי הספרים במאות אחוזים וגורמת לעלייה אדירה בכמות הספרים שנרכשים בישראל ואכמ"ל)
ולנקודה עצמה: הבשורה האינטרנטית של שני העשורים האחרונים פתחה סכר עצום של מידע שהתחיל להתגלגל ממקום למקום בלחיצת מקש. קליק.
אם לפני עשרים שנה, רק המנויים ששלמו כסף קראו עיתון כל יום, כיום, האינטרנט מנגיש את התוכן החדשותי לכולם ובחינם. ה"רמי לוי של החדשות" – אם תרצו.
מעמדו של הפרינט – שבעצם פיזיותו, מגביל את יכולת הנדידה שלו – כמובן שיסדק. או יותר נכון כבר נשבר. אבל אני חושב – ואני האחרון שהייתם מצפים ממנו שיכתוב את זה – שהפרינט כאן כדי להשאר. הריח של הדפוס הטרי, פריסת העיתון על השולחן לצד הקפה והסיגריה של הבוקר, הפרסומות שאתה לא יכול לברוח מהם בלחיצה, קשה לאנשים להפרד מהם.
אבל כמו כל פרשנות, גם זו שלי ניתנת להפרכה בקלות, ללא צורך בתנא דמסייע כאלו ואחרים – העתיד יותר חזק מכולנו והדור הבא שיוולד לתוך המציאות הטכנולוגית הרבודה, כבר יכניס לנו מנה אחת אפיים.
ע"כ.
נ.ב. סליחה על הטרחנות הארוכה, הייתי חייב להוציא רגרסיות של תקופה ללא כתיבה כאן."
park לא מחובר   הגב עם ציטוט
The Following User Says Thank You to park For This Useful Post:
דינקיס (09-08-2013)
עדיין לא נקרא 08-08-2013, 19:04   #12
אחד פלוס
תחום מקצוע: עיצוב גרפי, עיצוב ובניית אתרים

הלוגו העסקי של אחד פלוס

שלח תודה: 595
קיבל 2,076 תודות ב 719 הודעות

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אלי אלימלך צפה בהודעה

הדגשתי שבציבור החרדי זה עוד לא קיים, והוספתי שזה תלוי בהפיכת כל-אלה לכשרים. זה כבר על מפתן הדלת, יש אנדרואיד בפיילוט פעיל של ועדת הרבנים לענייני תקשורת. ברגע שהוא ייכנס לציבור הרחב תבינו על מה מדובר.

תודה לכם.
גם כאשר האינטנרנט יוכשר בציבור החרדי והאנראיד יותר לבא בקהל ,האם נתחיל לראות בציבור החרדי קמפיינים כמו שני קמפיינים האחרונים של תנובה שהיה כל כולו משחק? או שבגל אורן ידלקו האורות שעות נוספות למצוא פתרון תחלופי לקמפיין?
אחד פלוס לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא 08-08-2013, 22:51   #13
cmyk

שלח תודה: 292
קיבל 1,187 תודות ב 484 הודעות

ציטוט:
הדגשתי שבציבור החרדי זה עוד לא קיים, והוספתי שזה תלוי בהפיכת כל-אלה לכשרים. זה כבר על מפתן הדלת, יש אנדרואיד בפיילוט פעיל של ועדת הרבנים לענייני תקשורת. ברגע שהוא ייכנס לציבור הרחב תבינו על מה מדובר.
אני לא יודע למי אתה מתכוון כשאתה כותב 'הציבור הרחב', אבל אני עוד לא רואה את הציבור האיכותי והשמרני עושה שינוי מנטלי דרסטי כזה, חוץ מעצם הדיון בהחזקת מכשיר כזה, יש את הפן ההתנהגותי, וזה לא קשור לרמת הכשרות והסינון, ולכן לא הייתי מעז להביע תחזית בכזה החלטיות, ולפי ניסיון העבר וההווה, אל לנו לשכוח שגם אם סוגי מכשירים מסוימים יוכשרו, זה לא ישווק בצורה מסיבית עם חותמת ואישור הוועדה, אפשר להניח שבתקופה הראשונית זה יינתן אך ורק באישור מיוחד של וועד/רב הקהילה, כך שאני עוד לא רואה מצב ש'הציבור הרחב' שבתוכם כלולים 'בחורי הישיבות ואברכי הכוללים' מחזיקים גאלאקסי באישור... [כאן זה לא אמריקה, וגם שם קורים תהליכים שאינם תומכים בחזון שנכתב]

אבל במחשבה שני', למה לי לקלקל מחשבות ותחזיות של אנשים...
אז אני חוזר בי, וחותם על כל מילה שנכתבה, ואף מוסיף שזה עוד כלום לעומת מה שיהי' בסופו של דבר..
cmyk לא מחובר   הגב עם ציטוט
The Following User Says Thank You to cmyk For This Useful Post:
לנדא (12-08-2013)
עדיין לא נקרא 12-08-2013, 10:58   #14
אלי אלימלך
תחום מקצוע: שיווק ופרסום

שלח תודה: 1,284
קיבל 2,780 תודות ב 527 הודעות

ציטוט:
פורסם במקור על ידי cmyk צפה בהודעה
אני לא יודע למי אתה מתכוון כשאתה כותב 'הציבור הרחב', אבל אני עוד לא רואה את הציבור האיכותי והשמרני עושה שינוי מנטלי דרסטי כזה, חוץ מעצם הדיון בהחזקת מכשיר כזה, יש את הפן ההתנהגותי, וזה לא קשור לרמת הכשרות והסינון, ולכן לא הייתי מעז להביע תחזית בכזה החלטיות, ולפי ניסיון העבר וההווה, אל לנו לשכוח שגם אם סוגי מכשירים מסוימים יוכשרו, זה לא ישווק בצורה מסיבית עם חותמת ואישור הוועדה, אפשר להניח שבתקופה הראשונית זה יינתן אך ורק באישור מיוחד של וועד/רב הקהילה, כך שאני עוד לא רואה מצב ש'הציבור הרחב' שבתוכם כלולים 'בחורי הישיבות ואברכי הכוללים' מחזיקים גאלאקסי באישור... [כאן זה לא אמריקה, וגם שם קורים תהליכים שאינם תומכים בחזון שנכתב]

אבל במחשבה שני', למה לי לקלקל מחשבות ותחזיות של אנשים...
אז אני חוזר בי, וחותם על כל מילה שנכתבה, ואף מוסיף שזה עוד כלום לעומת מה שיהי' בסופו של דבר..
הכל יקרה. השאלה מתי - אם עוד חצי שנה, עוד שנה, או עוד חמש שנים.

בשלב זה, ועדת הרבנים לענייני תקשורת סבורה שהסמארטפונים (גם אלו שיוכשרו!!) מתאימים רק לאנשי עסקים.

עוד שנה, ועוד חמש, הסמארטפונים, לכאורה, יותאמו ויוכשרו להמון העם. בדיוק כמו הפלאפונים.

מי שבקי בעניינים הללו יודע שמזמן הסמארטפון לא מהווה טלפון או דפדפן אינטרנט.

הוא כבר עמוק עמוק (ועוד יעמיק ללא גבול) בפעולות רגילות של החיים. ועדת הרבנים משתדלת להיות פרקטית, ובבוא הזמן, הם יכשירו הכל כהוגן. כנלענ"ד.

נערך לאחרונה על ידי אלי אלימלך, 12-08-2013 בשעה 11:12
אלי אלימלך לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא 12-08-2013, 11:06   #15
היפראקטיבי
תחום מקצוע: עיצוב גרפי, קופירייטינג

הלוגו העסקי של היפראקטיבי

שלח תודה: 62
קיבל 128 תודות ב 7 הודעות

כמובן, כמובן---
היפראקטיבי לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא 12-08-2013, 11:34   #16
cmyk

שלח תודה: 292
קיבל 1,187 תודות ב 484 הודעות

ציטוט:
בשלב זה, ועדת הרבנים לענייני תקשורת סבורה שהסמארטפונים (גם אלו שיוכשרו!!) מתאימים רק לאנשי עסקים.
עוד שנה, ועוד חמש, הסמארטפונים, לכאורה, יותאמו ויוכשרו להמון העם. בדיוק כמו הפלאפונים.
הוא כבר עמוק עמוק (ועוד יעמיק ללא גבול) בפעולות רגילות של החיים. ועדת הרבנים משתדלת להיות פרקטית, ובבוא הזמן, הם יכשירו הכל כהוגן. כנלענ"ד.
אפשר להבין את הלך המחשבה שלך, אבל ברשותך שאלה פשוטה, מדוע אמור להשתנות הגישה של ועדת הרבנים? הרי כבר הגענו לשיא של הקידמה... ואל תשכח שלפני כמה שנים גם היו כאלו שאמרו שבעוד כמה שנים לכולם יהי' מכשירים מתקדמים, ועדיין לא ראינו שזה 'הותר/הוכשר בקהל', אז מה האליבי שלך שזה עומד להשתנות? אפשר להניח שזה יכנס לעוד מעגל או שניים, אבל להפוך לנחלת הכלל, בניגוד להחלטיות שלך אני די מסופק, אני לא רואה באופק גוף עם כתפיים רחבות שיעשה זאת באופן גורף. [וכבר כתבתי בהודעה הקודמת על הפן המנטלי שכלול בנושא הזה, א"א להפוך את המרחב הציבורי החרדי לפייסבוק, ודו"ק.]

וכגון דא אמרינן 'נחי' ונראה' - -
cmyk לא מחובר   הגב עם ציטוט
The Following User Says Thank You to cmyk For This Useful Post:
לנדא (12-08-2013)
עדיין לא נקרא 12-08-2013, 11:59   #17
mig
תחום מקצוע: עיצוב גרפי, צילום סטודיו/אירועים, שיווק ופרסום

שלח תודה: 10,840
קיבל 14,568 תודות ב 4,606 הודעות

אם אחרי המהפכה בסוריה יזרח אור חדש,
או יבוא שלטון אחר דיקטטורי וחשוך יותר... רק ה' יודע.

בעניני הקידמה והתקשורת יקח עוד הרבה מאד שנים עד שתהיה בהירות בנושא - אם תהיה.
מצד אחד יש את המתקדמים (טכנולוגית) בציבור החרדי ולו רק מטעמי עיסוקם כמובן בכשרות וכו'...
ויש את אלו הנוטים דווקא לאור השליטה שכלי התקשורת נוטים לקחת יותר ויותר בחיינו לקחת פסיעה אחורה - כמו הימנעות גם מטכנולוגיות מאושרות וכשרות.

זאת עוד לפני שבת שלעולם תישאר שבת.

כך שלדעתי לעת עתה כל תיאור או תחזית לגבי עולם הפרסום העתידי אינו אלא זרקורים ציבעוניים ע"ג מסך עשן...
2 המשתמשים הבאים מודים לך mig על הודעתך השימושית, חן חן!
אלי אלימלך (12-08-2013), מי (13-08-2013)
עדיין לא נקרא 12-08-2013, 12:00   #18
אחד פלוס

הלוגו העסקי של אחד פלוס

ציטוט:

החזון של וועדת הרבנים שאני מכיר היא שגלישה באינטרט יהי רק לדברים שאי אפשר להסתדר בלי גישה לרשת , ולבדוק מצב חשבונך בבנק יש אפשרות לגשת לסניף. ולכן זה שימוש באינרטנט לצורך זה לא ממולץ מבחינתם

נערך לאחרונה על ידי אחד פלוס, 12-08-2013 בשעה 12:04
עדיין לא נקרא 13-08-2013, 17:45   #19
אחד פלוס

הלוגו העסקי של אחד פלוס

הפרינט לא מת והדיגטל לא אוכל אותה שילוב נכון בין שניהם מנצח

טור מאת גולן גבאי

למי קראתם מפגר? / גולן גבאי13.8.2013

אחרי למעלה מ-18 שנים בענף פרסום החוצות נמאס לי! לא, אני לא עוזב אותו או פורש ממנו ולא זה ממש לא בגללו. נמאס לי מהתפיסה הרווחת שהענף הזה תקוע אי שם בשנות ה-80 עם נתח שוק שאינו משתנה (למרות שיש ענפי פרסום אחרים שהיו "חותמים" על סטגנציה), ללא כל מעוף יצירתי ובעיקר מיושן מהבחינה הטכנולוגית שלו. אמנם רוב המפרסמים הגדולים משתמשים בו, בהיקף כזה או אחר, והם מבחינים בתמורות הרבות שחלו בתחום, אך עדיין רבים וטובים נמנים על אלו שהדירו את רגליהם ממנו לפני שנים רבות ואינם מודעים לשינויים שחלו בו. אין ספק שהשינוי הגדול שחל בשנה האחרונה הוא השיפורים הטכנולוגיים שהוטמעו בחלק מחברות השילוט הגדולות והמובילות, ואני לא מדבר רק על טכנולוגיות ההדפסה שממציאות את עצמן כל פעם מחדש ושוברות שיאים של מהירות ואיכות, אלא בעיקר על טכנולוגיות שליטה ובקרה מתקדמות שהיו עד לאחרונה לנחלתם של ענפי ה"און ליין" למיניהם והוטמעו עתה בחלק מהחברות בענף החוצות.

מי מכם יודע שכיום רוב השלטים כוללים מדבקות QR אותן סורקים מתקיני השלטים בזמן התקנת הקמפיין ושהנתונים של תאריך ושעת ההדבקה (ואפילו השנייה בה הודבק השלט), כולל תמונה שמצולמת מהשטח, מועברים און ליין לשרתים של חברות השילוט? נתונים אלו ,שמגיעים בזמן אמת, מאפשרים שליטה ובקרה הן מצד גורמי התפעול של חברת השילוט אך גם מצד הלקוחות שמקבלים דו"חות מפורטים ומדויקים של זמן הפרסום של כל שלט ושלט בקמפיין.

אך ללא ספק, המהפכה הגדולה בתחום שחלה עם השינויים הטכנולוגיים בו היא כניסת "מערכת הפריסות האינטראקטיבית" – מערכת המאפשרת ללקוח לקבל רשימה מפורטת של כל השלטים שלו בקמפיין בתוך מיני סייט שנבנה עבור הקמפיין שלו, כולל תמונות ומפות אינטראקטיביות וריאליסטיות של כל שלט ושלט. מי שכבר זכה להתנסות במערכת הזו לא הפסיק להתפעל ולהתרשם ממנה.

המערכת אף מאפשרת לאנשי המכירות בחברות השילוט לתת מענה מקצועי יותר על ידי שיבוצים של שלטים שעונים באופן מדויק ביותר לבריף תוך התבססות על מפות אינטראקטיביות , עד לרמת המרחק הפיזי המדויק של כל שלט מקהל היעד. תגידו, כמה ענפי פרסום יכולים לתת פתרונות כאלה?...

אז למי קראתם מפגר?

הכותב הוא סמנכ"ל ושותף בחברת השילוט 'חוצות זהב'

http://www.dvarhamefarsem.co.il/Arti...6k1pnqc2w6x1d3

עדיין לא נקרא 13-08-2013, 19:34   #20
מי
תחום מקצוע: עיצוב גרפי, שיווק ופרסום, קופירייטינג, סופרות וכתיבה

שלח תודה: 8,273
קיבל 8,061 תודות ב 3,157 הודעות

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אחד פלוס צפה בהודעה
הפרינט לא מת והדיגטל לא אוכל אותה שילוב נכון בין שניהם מנצח

טור מאת גולן גבאי

למי קראתם מפגר? / גולן גבאי13.8.2013

אחרי למעלה מ-18 שנים בענף פרסום החוצות נמאס לי! לא, אני לא עוזב אותו או פורש ממנו ולא זה ממש לא בגללו. נמאס לי מהתפיסה הרווחת שהענף הזה תקוע אי שם בשנות ה-80 עם נתח שוק שאינו משתנה (למרות שיש ענפי פרסום אחרים שהיו "חותמים" על סטגנציה), ללא כל מעוף יצירתי ובעיקר מיושן מהבחינה הטכנולוגית שלו. אמנם רוב המפרסמים הגדולים משתמשים בו, בהיקף כזה או אחר, והם מבחינים בתמורות הרבות שחלו בתחום, אך עדיין רבים וטובים נמנים על אלו שהדירו את רגליהם ממנו לפני שנים רבות ואינם מודעים לשינויים שחלו בו. אין ספק שהשינוי הגדול שחל בשנה האחרונה הוא השיפורים הטכנולוגיים שהוטמעו בחלק מחברות השילוט הגדולות והמובילות, ואני לא מדבר רק על טכנולוגיות ההדפסה שממציאות את עצמן כל פעם מחדש ושוברות שיאים של מהירות ואיכות, אלא בעיקר על טכנולוגיות שליטה ובקרה מתקדמות שהיו עד לאחרונה לנחלתם של ענפי ה"און ליין" למיניהם והוטמעו עתה בחלק מהחברות בענף החוצות.

מי מכם יודע שכיום רוב השלטים כוללים מדבקות QR אותן סורקים מתקיני השלטים בזמן התקנת הקמפיין ושהנתונים של תאריך ושעת ההדבקה (ואפילו השנייה בה הודבק השלט), כולל תמונה שמצולמת מהשטח, מועברים און ליין לשרתים של חברות השילוט? נתונים אלו ,שמגיעים בזמן אמת, מאפשרים שליטה ובקרה הן מצד גורמי התפעול של חברת השילוט אך גם מצד הלקוחות שמקבלים דו"חות מפורטים ומדויקים של זמן הפרסום של כל שלט ושלט בקמפיין.

אך ללא ספק, המהפכה הגדולה בתחום שחלה עם השינויים הטכנולוגיים בו היא כניסת "מערכת הפריסות האינטראקטיבית" – מערכת המאפשרת ללקוח לקבל רשימה מפורטת של כל השלטים שלו בקמפיין בתוך מיני סייט שנבנה עבור הקמפיין שלו, כולל תמונות ומפות אינטראקטיביות וריאליסטיות של כל שלט ושלט. מי שכבר זכה להתנסות במערכת הזו לא הפסיק להתפעל ולהתרשם ממנה.

המערכת אף מאפשרת לאנשי המכירות בחברות השילוט לתת מענה מקצועי יותר על ידי שיבוצים של שלטים שעונים באופן מדויק ביותר לבריף תוך התבססות על מפות אינטראקטיביות , עד לרמת המרחק הפיזי המדויק של כל שלט מקהל היעד. תגידו, כמה ענפי פרסום יכולים לתת פתרונות כאלה?...

אז למי קראתם מפגר?

הכותב הוא סמנכ"ל ושותף בחברת השילוט 'חוצות זהב'

http://www.dvarhamefarsem.co.il/Arti...6k1pnqc2w6x1d3

טוב שבסוף הוא לפחות הוא טרח לעדכן אותנו בקשר שלו לפרסום החוצות...
מי לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

אפשרויות דיון
אפשרויות תצוגה

הרשאות
אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
אתה לא יכול לפרסם תגובות
אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך

BB code פועל
קוד [IMG] פועל
קוד HTML כבוי

קפיצה לפורום

נושאים דומים
נושא מפרסם הנושא פורום תגובות הודעה אחרונה
ניתוח פזילה סא איש את רעהו 9 21-08-2012 09:34
ניתוח שקד שלישי סטודנטית איש את רעהו 3 01-01-2012 09:00
ניתוח הרזיה bbr איש את רעהו 109 07-04-2011 12:38
ניתוח יעקב1 פורום צילום מקצועי 16 08-11-2010 16:03

כל הזמנים הם GMT +2. השעה כרגע היא 14:47.